Wpis z mikrobloga

@Korwinoid: Powtórzę to co już pisałem

Podatek dochodowy w UK to ponad 750 mld zł przy 43 mld złotych w Polsce!!!


Council tax ponad 125 mld zł i prawie tyle samo Business tax rate.


A ich zus zgarnia 500 mld zł rocznie przy naszej grabieży na poziomie 120mld zł. A dostają za to emeryturę na poziomie 40% minimalnej bez względu czy płaciłeś minimum czy 100k rocznie - to jest dopiero złodziejstwo
P.....n - @Korwinoid: Powtórzę to co już pisałem


 Podatek dochodowy w UK to ponad 7...

źródło: comment_Bm3O4obJk41aCimAK7owYifLYihh3Ypm.jpg

Pobierz
@Korwinoid: Wiesz co wynika z Twojej tabelki którą tak pokazujesz na lewo i prawo?

Pomijając jej nierzetelność to że promujesz socjalizm kryptolewaku.

Bo promujesz żeby biedaki nie płaciły podatków ale za to ludzie bogaci i chcący coś robić byliby obciążani podatkami za karę.

Bo tak to wygląda w modelu brytyjskim na który się powołujesz. Ale czego oczekiwać od człowieka który nie orientuje się jak działa system podatkowy w UK a podpiera
@Peter-Wiggin: @Korwinoid: już pisałem kiedyś, że klin podatkowy (bez uwzględnienia podatków pośrednich czyli też VATu) w Anglii jest rzeczywiście niższy od średniej UE i również niższy od Polski

nie wiem jak w Anglii wyglądają podatki pośrednie, ale to co ty wrzucasz (czyli Peter) wiele nie wyjaśnia, bo tylko wrzucasz diagram ze strukturą podatków, która nie mówi i nic o tym ile procentowo stanowią obciążenia podatkowe dla przeciętnego obywatela. Możesz sobie
KREMZBROKUL - @Peter-Wiggin: @Korwinoid: już pisałem kiedyś, że klin podatkowy (bez u...

źródło: comment_0oImC1xXiTvi5OTUgnxty1bEIK70X3ZX.jpg

Pobierz
@KREM_Z_BROKUL: wow, nie wiedzialem ze chile tak ladnie wypada

ostation gwiazdowski wspominal ze panstwo zabiera 67% z kwoty ktora pracodawca musi pokryc na pracownika a sama placa to ~45+% podatkow - przy zalozeniu ze ZUS i inne to podatek
@Korwinoid: No nie wiem czy ładnie wypada Chile

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_income_equality

Tutaj masz wskaźnik nierówności dochodowych w krajach, w Chile ten wskaźnik wynosi 52.1, co oznacza, że w Chile występują enklawy nędzy, które w Europie (z wyjątkami) zostały zminimalizowane. Dla odmiany w Anglii ten wskaźnik wynosi 34

W Chile w dostępność służby zdrowia, edukacji, twoje szanse na zdobycie dobrze płatnego zawodu zależy przede wszystkim od tego czy urodziłeś się w odpowiedniej rodzinie, czyli
@KREM_Z_BROKUL: jesli jest niski klin podatkowy to nie ma tak wielu przeszkod przed wybiciem sie - oczywiscie zalezy tez jakie stawki w ogole sa (bo moze byc jeden podatek 80% i klin jest 0) i jak rozlicza sie podatek

a dwa: powiedz mi co sie dzialo w tym kraju 30-40 lat temu. nie minelo nawet 1 pokolenie a ty juz chcesz zeby panowal tam dobrobyt
@KREM_Z_BROKUL: A gdzie w tym klinie podatkowym w UK jest wzięty pod uwagę np. podatek councilowy który idzie na policję i straż a u nas jest w dochodowym?

Bezsensu jest to porównanie bo to jakby nie było w ogóle dochodowego a miłościwie panujący nam #krul wprowadziłby podatek pogłówny w wysokości 20k zł to byś powiedział że mamy niższy klin?

Dlatego nie znając sposobu opodatkowania w innych krajach nie porównujmy na "oko"