Wpis z mikrobloga

Wewnątrz kolejowe plotki o marce EIC Premium: biletów nie będzie można kupić w pociągu. Mają być jeszcze sprawdzane na peronie przed wejściem. Wadą tego pomysłu jest to, że pewna grupa ludzi lubiła wsiadać do pociągu i czekać na kupno biletu. I czasami procedura wpuszczania podróżnych może się przedłużać. A zalety jakie mi wpadły do głowy to:

-żadne żule i cwaniaki bez dokumentów nie wsiądą,

-nie wsiądzie nikt ze złym biletem np. na inny pociąg,

-nie pomyli się pociągów,

-nikogo bez miejscówki nie będzie trzeba wypraszać ze swojego miejsca,

-bez kontroli biletów na trasie.

#polska #pkp #intercity #pendolino #kolej
  • 7
  • Odpowiedz
@wtf24: Osatni raz byłem w Budapeszcie 4 lata temu, w sumie kilka razy i tylko raz udało mi si przemknąć z bratem aby nam biletu nie sprawdzili przed wejściem na perony. Może już to nie funkcjonuje. Zaraz na początku tych peronów czołowych stały takie babki w kamizelkach przy furtkach. Może to tylko pociągów międzynarodowych dotyczy?
  • Odpowiedz
@kakaowymistrz: Chyba juz tego nie ma, bo jak wsiadalem na Keleti, jadac do Serbii, czy do Polski, to nigdy mnie w ten sposob nie kontrolowano. Raz jedynie przed wejsciem okazywalem bilet w Röszke (stacja graniczna miedzy Segedynem, a Suboticą) i raz na dworcu w Belgradzie przed wejściem do pociagu jadącym do Budapesztu, ale tak to zawsze kontrola była w pociagu.
  • Odpowiedz