Wpis z mikrobloga

PC czy PS5?
Nie, nie chodzi mi o wywoływanie bójek fanów. Od kiedy zacząłem grać w gry, to można powiedzieć, że byłem #pcmasterrace. Miałem za dzieciaka PS1 i podróbkę pegasusa, ale najwięcej czasu spędziłem jednak przed PC. Ostatnio mój komputer nie domaga w nowych grach i zacząłem się zastanawiać, czy warto inwestować w niego, czy kupić konsolę i mieć spokój na kilka lat. Złożenie dobrego PC swoje kosztuje. I tutaj moje pytanie. Czy na konsoli pogram w stabilnych 60FPS w 4k? Czy PC do grania w 2k 60fps na średnich-wysokich w nowe tytuły będzie znacznie więcej kosztować niż konsola? I czy w ogóle warto w 2023 kupować PS5, czy poczekać na jakieś PS5 Pro?

#pc #ps5 #gry #konsole
  • 14
  • Odpowiedz
  • 1
@Sebini Pograsz na konsoli zazwyczaj albo w 4k/30 albo rozdzielczość dynamiczna od 4K w dół w 60fps. Są gry które w 4K śmigają natywnie w 60fps ale bez RT a z włączonym RT lockuje się na 30fps. Wszystko zależy od gry. Na pewno z PC zapłacisz dużo więcej jeśli będziesz chciał grać w tę same gry z takimi mniej więcej samymi ustawieniami.
  • Odpowiedz
  • 1
@Sebini Aaaa no i dochodzą exy na PS5 których na PC nie ma, przynajmniej w obecnej chwili. Jedynie do czego moim zdaniem nie nadaje się PS5 i inne konsole to RTSy
  • Odpowiedz
@Sebini dynamiczne skalowanie 4k mi nie przeszkadza, więc to nie jest tak, że gry wyglądają jak kupa, nie. Naprawdę będziesz zachwycać sie np taka Valhalla.
Wszystko rozchodzi się o to w co grasz. Gry typowo pecetowe to konsoli bym nie kupował.
  • Odpowiedz
@Sebini ja parę lat temu wybrałem konsolę i tak mi ogromnie brakuje grania w fpsy online że chyba teraz kupię pc. Wiem że są fpsy na konsole ale nie umiem na padzie w to grać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Rkschuwdu: Zazwyczaj grywam w jakieś przygodowe, rpg i platformówki. Jakieś indyki na PC mi idą jeszcze, ale już tytułu AAA mają przycinki i spadki wydajności, które jednak irytują.

@ghost18 ja nie jestem jakimś wielkim fanem typowych strzelanek. Czy grałeś w GTA, Cyberpunka 2077 lub Red Dead Redemption? Jeśli tak, to czy też ciężko było się przedstawić na pada? W takie gry też zwykle grywałem na Myszka+klawiatura i właśnie się obawiam zniechęcenia
  • Odpowiedz
@Sebini: konsola nie jest zła ale komp z 5600 i 6700xt ogarnie Ci 2k 60fps bez problemu i podłączysz do niego pada.
za google: Zestaw Komputerowy za 4000 zł - tani PC do gier| AMD Ryzen 5 5600 + RX 6700 XT + 32GB RAM...
No i na tym sporo gierek pójdzie w 4k 60fps z fsr z rozsądnie ustawionymi detalami.
  • Odpowiedz
@Sebini gta i rdr bez problemu da się ogarnąć na padzie (w cp nie grałem). Tylko tam masz aim assist. Jeżeli celujesz w tego typu tytuły to polecam konsole.
  • Odpowiedz
@Sebini: jedno i drugie fajne, ale do gier przemawia do mnie konsola pomimo że mam mocnego kompa to nie mam na nim ani jednej gry.
Po pracy rozsiadam z wywalonymi jajcami na kanapie i mam komfort grania. Ale jak nie masz TV a dobry monitor to może jednak pc.
  • Odpowiedz
@Sebini: Mam PS5 i kompa z monitorem 4k 144hz xD I powiem Ci, że wizualnie mimo wszystko wolę grać na PS5, ale wiadomo w gry multiplayer czy pewne gatunki PC wymiata. Generlanie PS5 ma sens tylko pod exclusiwy...

Żeby ogarniać wyniki z PS5 musiałbyś mieć minimalnie RTX 3060TI + Monitor 4k
  • Odpowiedz