Wpis z mikrobloga

@nirvikalpasamadhi: Gotowanie większej ilości na kilka dni. Są łatwe przepisy na YT, czy tam gdzieś w internetach, co mogę polecić - Policzona Szama na YT. Gościu podrzuca fajne interpretacje nawet najbardziej pospolitych dań.
  • Odpowiedz
@nirvikalpasamadhi: Jak najmniej żywności przetworzonej, która jest po prostu droga (co ci tylko wyjdzie na zdrowie). Czyli zostają: pieczywo, nabiał (bez "kolorowych" jogurtów), kasze czy makaron (który można podać na sto sposobów), warzywa i owoce (jest sezon, są tanie). To podstawa - naprawdę wychodzi bardzo tanio. Do tego mięso (jeśli jesz) lub ryby (mogą być mrożone, wędzone). Możesz sobie odpuścić wędliny/kiełbasy (pełne chemii)... lepiej kupić kawał schabu czy szynki (chyba są
  • Odpowiedz
@nirvikalpasamadhi: MAKAAARON, makaron z twarogiem, makaron z jajkiem, Spageti bolognese też nie jest zbyt drogie, a można sosu #!$%@? żeby było na pare dni. Ogólnie jak chcesz oszczędzać na zarciu to musisz sam sobie gotować, bo na gotowcach (sosy, pulpety itd) nie oszczędzisz.
  • Odpowiedz
@Pikolo51: @red-wheelbarrow @sammler @depresyjnydziad @vitovia @StaryDziad12 @L3mmy @baton967 Dzięki! Wszystkie wasze rady są bardzo spoko, będę leciał w makaron (carbonara jest pysznym daniem i bardzo tanim, to samo amatriciana i ragu), oczywiście samemu będę robił sosy bo sklepowe są fest drogie i niedobre. Kasza i ryż też bardzo spoko, przypomniało mi się jak moja śp. babcia robiła kaszę gryczaną z mlekiem, śniadanko w sam raz. Oprócz tego ziemniaki są tanie, z
  • Odpowiedz