Wpis z mikrobloga

OK senat nie wniosl poprawek wiec pozostaje tylo podpis Adriana.
Chodzi mi o ten "zakaz wyprzedzania przez tiry"
"2) w art. 24 dodaje się ust. 13 i 14 w brzmieniu:

„13. Kierującemu pojazdem kategorii N2 lub N3, o których mowa odpowiednio w art. 4 ust. 1 lit. b rozporządzenia 2018/858 albo w załączniku nr 2 do ustawy, zabrania się wyprzedzania pojazdu samochodowego na autostradzie i drodze ekspresowej o wyłącznie dwóch pasach ruchu przeznaczonych dla danego kierunku ruchu, chyba że pojazd ten porusza się z prędkością znacznie mniejszą od dopuszczalnej dla pojazdów kategorii N2 lub N3 obowiązującej na danej drodze."

Jest gdzies defnicja "znaczie mniejsza" I jak to okreslic?

Przeciez to jest maszynka do robienia pieniedzy. Policjantowi sie zawsze bedzie wydawalo ze nie byla "znacznie mniejsza" a kierowcy ze byla. Poza tym jak kierowca ma okreslic z jaka predkoscia jedzie inny kierowca?

P.S Jestem jaknajbardziej przeciwikiem wyscigu sloni ale znowu sie bubla wypuszcza.

P.S2. Zakladajac ze nikt nie lamie przepisowi i "znacznie mniejsza" to 10km/h (przy max 90km/h) wyprzedzanie bedzie trwalo 42,84sekundy i odbedzie sie na dystansie 1071 metrow. NIe za zle nie za dobrze :)

#bekazpisu (za wypuszczenie kolejnego bubla) i chyba #bekaztransa (kolejna maszynka do trzepania kasy)
  • 21
  • Odpowiedz
  • 2
Tak, dalej nie czytałem wątku xD


@Ar_0: I to szanuje. NIe sciemniasz i jest ok. :D

Wiec w skrocie zebys nie musial:
-uwazam ze to bubel jesli nie ma okreslonego co to oznacza
  • Odpowiedz