Wpis z mikrobloga

Bardzo się cieszę, że ofensywa Ukraińska jest wolna. Dlaczego? Bo to oznacza że tam rządzą wojskowi a nie politycy, a brak filmów zniszczonych kolumn (oprócz jednej) pokazuje że musi się dziać dobrze. Najwidoczniej Ukraina jest w stałym kontakcie z NATO, i na bieżąco obmyślają zmiany które adoptują do tego co się dzieje, i po woli (bo mają dużo czasu) idą do przodu. To że w 24h zanotowali zbicie 4 helikopterów KA jest jednym z dowodów.

Ciekawi mnie natomiast coś innego - mianowicie Rosja zaciekle broni nawet tych stref "przed" głównymi liniami obronny, oraz robi jakieś kontrataki w innym regionie. Ruscy opisują to raczej jako jakieś akty desperacji, i mówią że na froncie jest bardzo źle. Mnie natomiast to nie do końca przekonuje, bo gdyby było źle, to dlaczego nie broniliby głównych linii? Pytanie brzmi czy Rosja jest tak mocna że może sobie na to pozwolić, czy faktycznie tam jest lipa, i za wszelką cenę chcą nie dopuścić do tych linii, bo wiedzą że ich nie zatrzymają. A może chcą wykrwawić Ukraińskie ataki, sami ponosząc straty?

Interesuje mnie też jak potoczy się sprawa z dnieprem, i wysadzonym zbiornikiem, bo NATO na pewno miało na to plan.

#wojna #rosja #ukraina
  • 7
@RafDan: oni mieli czas ponad roku na te umocnienia i podejrzewam, że są one jedynymi ale też mocnymi pktami obronnimi. Mogą też mieć rozkaz utrzymywać je za wszelką bo oczekiwane są dostawy nowego sprzętu w tym czołgów i poborowych z Rosji.
jak cope


@pastor_manning: Nie interesuje mnie co sądzisz wyrywając jedno zdanie z całego kontekstu. A że Twój wpis polubiła topowa onuca która ma bana i pewnie ją boli że nie może pisać pod moimi wpisami wcale mnie nie dziwi.