Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś przypomnieć, kto jest autorem cytatu i najlepiej również sam cytat, który mówi o ciele człowieka, fizyczności? Mniej więcej mówił o tym, że nie powinno się umierać zanim nie zobaczyły swojego ciała w jak najlepszej formie. Zupełnie nie mogę sobie przypomnieć.
Wołam @dac_oficjal @lukaszmarynczak @sledz @D_anonek bo każdy z Was wrzucał dailystoic, a jestem w 100% pewien, że to właśnie tam to przeczytałem.
#stoicyzm
  • 8
@JuneJohn:
"Myśl o tym, w jakim stanie ciała i duszy powinna cię zabrać z sobą śmierć i jak krótkie jest życie, jak przepastna wieczność, przeszłość i przyszłość, jak krucha wszelka materia!"
Marek Aureliusz 12.7

"I ciało powinno mieć swą stałą postawę, nie rzucać się niespokojnie, ani w ruchu, ani w spoczynku. Jak bowiem w twarzy, odbija się umusł i uwydatnia na niej równowagę i przyzwoitość, tak tego wymagać można także od
@JuneJohn: hmm, to jeszcze poszukam. Przejrzę to co mam pozaznaczane, z Seneką mam ten problem, że dopiero Listy czytam, więc tak nie znam.
Rzucę okiem jeszcze do książki holidaya. Pamiętasz może kiedy mniej więcej z tym cytatem się spotkałeś? Łatwiej mi wtedy będzie przeszukać książkę Ryana.
@sledz: absolutnie nie pamiętam kiedy to było. Coś mi świta, że mógłby to być Seneka. Też mam książkę Holidaya, jak znajdę chwilę to ją przeszukam, jak znajdę to dam znać, jak znajdziesz Ty to będę wdzięczny :)
@JuneJohn: coś takiego? "Do not abandon your body until you have squeezed out of it all that it can give you. For in the end, it is your home. Do not die before you have experienced the full potential of your physical being.". Cytat przypisywany Senece.