Wpis z mikrobloga

#wyzwanieplastyczne #malujzwykopem

Nie powiem, nie siadł mi ten temat. Ale z drugiej strony wypada co jakiś czas się przebadać i namalować się z natury.
Chciałem zrobić ciapki, trochę Van Gogh-eskę, ale poprzestałem na kolorach z rzyci.

Zawsze coś pozytywnego się dzieje w związku z tym konkursem. Ćwiczenie zaliczone. A i też chciałem gruntownie wyczyścić paletę, to zużyłem chyba wszystko. ;)
gascoigne - #wyzwanieplastyczne #malujzwykopem

Nie powiem, nie siadł mi ten temat. A...

źródło: 23.06 selfp

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
gruntownie wyczyścić paletę, to zużyłem chyba wszystko. ;)


@gascoigne: i to jest błąd. Czyszczenie palety można tak robić ale musi być to dobrze "wepchnięte" w obraz, jak jest to olej to najprościej po prostu zaczynać z czystą paletą i ew. stopniowo brudzić kolory, do tego dobrze być w nastroju, nie raz nawykiem z akryli i z pewną frustracją łapałem tak resztki farby tworząc jednolitą paćkę, która nadal mogłaby być użyteczna,
  • Odpowiedz
@gascoigne: a co do Van Gogowania to polecam zminić chwyt pędzla tak by docisk pędzla do obrazu był słabszy, wtedy grubszy impast wychodzi i tak też można zakryć wartwę świeżej farby pod spodem (o ile jest w miarę chuda)
  • Odpowiedz
  • 1
@Theo_Y: Dzięki, dobre rady zawsze nie są złe.

Tylko, że to taki skrót myślowy. ;) W sumie nie zużyłem wszystkiego- bardziej chodziło mi o nie wyciskanie kolejnych farb. Serio, nie chce mi się bawić z zamrażarkami itd. Farby rzadko brudzę, bo w większości przypadków używam szpachelki, którą też przeciągam papierem podczas mieszania.

A, Ty sugerujesz, że trzymam pędzel jak długopis? Weź nie obrażaj. :D ;) ilekroć się na tym łapię, to przekładam odwrotnie, na ten chwyt bardziej szczoteczki do zębów.
  • Odpowiedz
na ten chwyt bardziej szczoteczki do zębów. ;)


@gascoigne: jest jeszcze inny chwyt taki bardziej nieefektywny z punktu widzenia docisku na obraz i wtedy nie ma bata zawsze wyjdzie impast
  • Odpowiedz
@gascoigne: ja tylko chwilę pograłam bo to na spokojnie trzeba usiąść a nie mogę teraz. Kolega jest fanatykiem Goticzka, cały dom w rudzie itp więc i tak ogarniam mniej więcej grę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@maegalcarwen: Jakimś ogromnym fanem nie byłem, w swoich czasach to była świetna gra, ale dla mnie słabiutko się zestarzała.

No ciekawe, nie wpadłem na takie skojarzenie gdy patrzyłem na to "dzieło".
Skoro cokolwiek przypomina to chyba dobrze. Mnie tam się nawet podoba. Fajna ulga pomiędzy robieniem rzeczy "na serio".
  • Odpowiedz