Wpis z mikrobloga

Byłam dziś w górach, podejście było dość strome i długie. Po powrocie bolała mnie klatka piersiowa i serce. Ból trwał około 5 godzin, był intensywny ale znośny. Ktoś miał podobnie kiedyś ?

#gory #medycyna
  • 10
  • Odpowiedz
Ból trwał około 5 godzin, był intensywny ale znośny. Ktoś miał podobnie kiedyś ?


@girldoma: moze nie az tak, ale mialem podobnie. Lekarz zrobil EKG i krew i powiedzial, ze czysciutko, wiec najpewniej jakas zgage mialem okropna, co podobno ma sie zdarzac przy wiekszym wysilku
  • Odpowiedz
  • 0
@Anomalocaracid po zimie zawsze ciężko u mnie z kondycją ale nie raz wchodziłam w góry po dłuższej przerwie i było dobrze. Boję się że przesiliłam swój organizm, ponieważ czułam jakby moje serce się skurczyło i przy każdym oddechu i wydechu bolało.
Do lekarza dopiero na poniedziałek a ja się cykam jak stara baba xD
  • Odpowiedz
o kurczę i od zgagi takie skutki?.. może ja tez miałam i nawet nie wiem. A robisz dużo przystanków po drodze?


@girldoma: to raz mialem w sumie. Z tego co pamietam to mowil cos w stylu ze przy dluzszym wysilku sie zwieksza ukrwienie i sport poprawia persytaltyke wiec jak jeszcze nie jesz to moze to wszystko sie zlozyc.
Nie wiem na ile to prawda, no ale skoro nic nie wyszlo w
  • Odpowiedz
@girldoma: z wiekiem jest gorzej właśnie a o kondycje trzeba dbać zimą. W każdym tazie- szczególnie jeśli bierzesz antykoncepcję
Groźne objawy to
Spadek saturacji
Krwioplucie ,duszność spoczynkowa i wysiłkowa
Ból na wdechu
Ból w klp wysiłkowy

Pracowałem w górach i zawały czy zator płucny nawet u młodych się zdarzal bo przesadzili

Jak ból jest na wdechu ale i na skręceniu tułowia to raczej zakwasy albo nerwoból
  • Odpowiedz
A robisz dużo przystanków po drodze?


@girldoma: Jeśli musisz przystawać to chodzisz zbyt szybko. Próbuj złapać równe, długotrwałe tempo. Powinnaś wędrować tak, żeby nie musieć zatrzymywać się z powodu wysiłku praktycznie wcale. Konieczność picia, jedzenia, zrobienia zdjęcia i tak wymusza ciągłe postoje. Przy bardzo stromych podejściach może to nawet wyglądać tak jakbyś 5 sekund robiła dwa kroki.
  • Odpowiedz