Wpis z mikrobloga

@vulfpeck: Jego odpowiedz to będzie "To zły system i nieważne ile kasy rzucisz nie zadziała" / "Jak oddasz ludziom kase to prywatny biznes zadziała" (albo nic nie powie). I obie odpowiedzi są gówno warte, bo pierwsza nic nie mówi, czysty bezwartościowy populizm, praca sprzedawcy garnków jest więcej warta od tego, a druga odpowiedz to jest urojenie, bo opłaty zdrowotne są ogromne i prosta droga do tworzenia długów wśród populacji. A jak
  • Odpowiedz
  • 0
@bastek66:

Co z ciebie za liberał


Byłem i już nigdy nie będę liberałem w wydaniu korwinowskim. To się nie uda w europejskim kraju.

Publiczna służba zdrowia, finansowana z podatków mieszkańców, jest jednym z podstawowych elementów cywilizowanego kraju.
  • Odpowiedz
@vulfpeck: A jakimkolwiek innym?
Jak powinna być finansowana? Każdy płaci taką samą składkę czy takie złodziejstwo jak teraz że ci co więcej zarabiają to muszą płacić wyższą?
  • Odpowiedz
  • 0
@bastek66:

Ci, co zarabiają więcej, płacą więcej.

Sam zarabiam zdecydowanie więcej niż minimalna i nie mam nic przeciwko temu, że płacę więcej, niż osoba zarabiająca minimalną.
  • Odpowiedz
@vulfpeck: Nie jest to sprawiedliwe bo koszyk świadczeń ten sam a muszą bulić jeszcze prywatnie.

Sam zarabiam zdecydowanie więcej niż minimalna i nie mam nic przeciwko temu, że płacę więcej, niż osoba zarabiająca minimalną.

Ach typowa formułka solidarucha (w sensie solidarysty, a nie członka NSZZ "S") karaluchaM.
  • Odpowiedz
czysty bezwartościowy populizm

zdrowotne są ogromne


@SirSherwood hehe

jak moją starą hondą przywalę w nowe lambo, to też opłaty będą ogromne, ale jakoś nic nie stoi na przeszkodzie, abym sam sobie wybrał ubezpieczyciela
  • Odpowiedz
@malinq: Słuchaj może ty i ja jesteśmy sami z dobrymi wypłatami, ale 3 mln polaków jedzie na minimalnej, cała masa innych polaków ma dzieciaki czy kogoś innego z rodziny na utrzymaniu. Porównywanie samochodów do zdrowia jest absurdalne. Ale słuchaj jak chcesz mieć niestabilne domy jak w ameryce to spoko (biednych rodzin nie stać na opieke zdrowotną tam), tylko powiedz to wprost, że cie nie obchodzi społeczeństwo i chcesz więcej do kieszeni.
  • Odpowiedz
niestabilne domy jak w ameryce


@SirSherwood: nie wiem co ma do tego Ameryka chyba, że dalej wierzysz w mity, że tam służba zdrowia jest prywatna xD

prywatyzacja opieki zdrowotnej to debilizm którego konsekwencje będą ogromne.


@SirSherwood świetny argument - nazwać coś debilizmem, bez grama argumentu.

Niepotrzebnie się odzywałem, nie jesteś partnerem do dyskusji xd
  • Odpowiedz