Wpis z mikrobloga

Hej, chciałbym sobie dorabiać poza etatem i aktualnie mam przychody z tworzenia grafiki na social media (+/- 400 zł miesięcznie), z YouTube (+/- 800-1000 zł miesięcznie) i dodatkowo chcę zacząć prowadzić mały e-commerce i treningi personalne stacjonarnie (fitness).

Rozpatruję trzy opcje:
1) Działalność nierejestrowana, ale jest szansa, że przekroczę limit - choć od lipca limit się zwiększa
2) AIP (Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości), ale nie do końca ogarniam i musiałbym jakieś konsultacje odbyć
3) JDG - czy warto już zakładać na siebie, a może działać na nierejestrowanej i przeskoczyć jak będzie trzeba

Czy w ogóle na JDG mogę mieć tyle różnych kategorii: grafika, reklamy z YT, sprzedaż e-commerce oraz sport i rekreacja?

#biznes #firma #ksiegowosc #zus #wlasnafirma
  • 8
@Ricardo_Izecson_dos_Santos_Leite: A masz kogoś bliskiego komu możesz zaufać? Jeśli tak to pomyśl o spółce z o.o. wtedy Ci cały zus odpadnie, za to musisz prowadzić pełną księgowość - przy tak małych obrotach to kwestia ok 400-500 zł miesięcznie, ewentualnie sam jesteś w stanie to ogarnąć
@robertx: Spółka zoo to na 100% nie jest dobra odpowiedź jesli ktoś zastanawia się czy przekroczy limit na nierejestrowana JDG

@Ricardo_Izecson_dos_Santos_Leite Jak zamierzasz dalej rosnąć to w momencie przekroczenia limitu załóż JDG, jak nie zamierzasz to staraj ise nie przekroczyć. Ale 3 opcja jest OK
Zakładasz tutaj:
https://www.infakt.pl/polecam/biurorachunkowe
Jeśli masz etat to JDG kosztuje 314,10 miesiecznie + księgowość, jak chce Ci sie samemu to już od 5 zł miesiecznie
@zibizz1: JDG to 314 zł miesięcznie + księgowość czyli jeden #!$%@? co spółka z oo z tym, że za jdg płacisz co miesiąc niezależnie od tego czy zarobiłeś czy nie zarobiłeś. Przy spółce nie płacisz nic, jedynie księgowość - która w przypadku małej ilości faktur będzie kosztować albo te 400-500 zł albo ogarnie to sam i wtedy nie ma kompletnie ŻADNYCH kosztów.
@robertx: A ile spółek juz miałeś i ile zamykałeś, ile dokumnetów do KRS w zwiazku z nimi dodałeś, ile razy przypadkowo przydarzyło Ci się zapłacić z konta spółki za prywatne wydatki? Gdzie moge spółke prowadzić za 400zł? Rozumiem że jak nic nie zarobie w miesiącu to takie biuro księgowe daje mi rabat.

kosztowo spółka vs JDG z ZUSem to jest to samo, a JDG jest dużo prostsza i wygodniejsza, jeśli nie