Wpis z mikrobloga

Stwierdzenie dyrektora Drobowycza, że strona ukraińska uzależnia wydanie zgody na prace ekshumacyjne od zakończenia sporu wokół upamiętnienia na wzgórzu Monasterz, nie odnosi się do stanu faktycznego i jest manipulacją. Tymczasem to nie kierowany przez Antona Drobowycza ukraiński IPN udziela zgód na prowadzenie prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych. Należy raz jeszcze wyraźnie podkreślić, że to Ministerstwo Kultury Ukrainy a także Międzyresortowa Komisja działająca przy ukraińskim rządzie mogą podjąć wiążące decyzje dotyczące tego typu prac, czego od kilku lat bezskutecznie domaga się strona polska.


Finito, tak właśnie myślałem, że ukraiński IPN ma ch..ja do gadania w sprawie ekshumacji i wcześniejszych ustaleń polsko-ukraińskich w tej kwestii, zawartych na o wiele wyższym szczeblu, więc powstrzymywałem się przed komentowaniem pod prowokacyjnymi wrzutkami owijek na temat wywiadu drobowycza, który razem z ukrainskim ipn nie jest adresatem polskich wniosków związanych z pracami poszukiwawczymi.

Ale co sobie poużywali, to ich.
#r0sja #wojna #rustrolle #ukraina
  • 12
@Kierowca-ufo: Ten zakaz został wprowadzony jeszcze gdzieś około 2016 roku po tym gdy narodowcy obecnie z Konfederacji zorganizowali zniszczenie jednego z pomników (niszczac przy tym niechcacy jakiś inny nagrobek co wstydliwie przemilczeli).
Poczatkowo Ukriancy oczekiwali odnowienia wszystkich pomników zniszczonych w PL, a potem ustapili i zgodzili sie na jeden, który na dodatek był legalny wg polskich przepisów. Pomnik odnowiono, ale z inną tablica czego uczepili sie Ukriancy. Czyli zostało na tym,
@Kierowca-ufo: Tak jak słowa Melnyka nie były stanowiskiem ukraińskiego rządu i w nagrodę dostał tekę wiceministra MSZ Ukrainy. Niech ten parszywy naród spada na drzewo razem z ruskimi
Trzeba być niepełnosprytnym, żeby dawać komuś do ręki takie preteksty.


@JPRW: Kilka takich pretekstów im podano w wyniku bałaganu. Np. polski IPN zaproponował aby mordy dokonane przez fomacje kolabornckie z obu storn liczyc jako zbordnie niemieckie. Wjatrowycz sie zgodził, a potem kancelaria Dudy wbrew ustaleniom zorganizowała uroczystosci pod pomnikiem pacyfikacji zleconej kolaborantom z ua przez Niemców i przez nich nadzorowanej. Jeszcze we wpisie na fb prezydenta (który potem usuwano po protestach
@JPRW: W Polsce może nigdzie dokłądnie - może było coś na wyborczej o usunieciu wpisu ale bez takiego kontekstu jak opisałem. Wtedy chyba sledziłem jakies ukrianskie twittery i tam były wypowiedzi o uroczystosciach w Hucie Pieniackiej i Ukriancy wytykali, ze chyba polscy politycy nie wiedzą co zaproponował polski iPN i zbrodnie zleconą przez Niemców przypisuja tylko Ukraińcom. Gdzie jeszcze o tym było to już nie pamietam.
Fakt, że strona PL usuwała
@aleksc:

ale to co zacytowałeś to jest wypowiedź polskiego IPN........ czyli jeszcze gorzej - polski IPN staje w obronie Ukrainy

Nie mam do ciebie słów... postaram się łopatologicznie:

Nasz IPN mówi - to nie pan drobowycz wydaje zgody na ekshumacje, ma chvja do gadania.

Jaśniej nie potrafię. Więc obstrukcja owijek, że ukraincy blokują poszukiwania, bo tak powiedział szef ukr IPN, jest kłamstwem. On nie ma takich pełnomocnictw.
@szurszur: masz źródło na to, że "Np. polski IPN zaproponował aby mordy dokonane przez fomacje kolabornckie z obu storn liczyc jako zbordnie niemieckie. Wjatrowycz sie zgodził", za jego czasów Ukraińcy konsekwentnie wliczali ofiary polskich kolaborantów (jakieś 7k wg ich obliczeń) do ofiar dokonywanych przez Polaków, oczywiście nie robili tego w drugą stronę, więc trudno mi uwierzyć że się na to zgodził.

Gdy Duda pojechał złożyć kwiaty w polu na UA to
masz źródło na to, że "Np. polski IPN zaproponował aby mordy dokonane przez fomacje kolabornckie z obu storn liczyc jako zbordnie niemieckie. Wjatrowycz sie zgodził"


@marcelus: Nie mam i cięzko to odszukac, bo już kiedy próbowąłem. Wtedy sledziłem twittery i na 100 to było podały to obie strony.

Nie wiem o jakich dokumentach mówisz, ale dokumenty zawierające rozkazy o dokonanie ludobójstwa są znane i cytowane


@marcelus: O tych, które polska