Wpis z mikrobloga

Tutaj na portalu jest mnóstwo ekspertów i znawców kultury arabskiej i generalnie bliskiego wschodu. Powiedzcie mi w takim razie jak to jest u nich z wieprzowiną. Generalnie wiadomo, że jej nie jedzą i teraz tak, są jakieś logiczne argumenty czemu nie jedzą? Chociaż zakładam, że skoro ma to podłoże religijne to ciężko mówić o jakiś logicznych argumentach, no ale może jest tam podany jakis powód czemu świnia to zło? No i teraz oni świni nie jedzą tylko czy się jej autentycznie boją? To Żydzi maczali ciała terrorystów w świńskiej krwi? No i pytanie oni się boją samej krwi czy generalnie mięsa też? No bo jakby to się bali samego mięsa też, to jakby to głupio nie brzmiało może warto żeby kobieta zawsze miała w torebce z kilogram swojskiej kiełbasa, w ramach bezpieczeństwa, żeby odpędzić agresora. No i zamiast gazu łzawiącego to trzeba zrobić jakiś spray z krwią świni, moze i głupie ale jak ma działać to czemu nie?

#anastazjazgrecji #pytaniedoeksperta #neuropa #4konserwy
Pobierz ekjrwhrkjew - Tutaj na portalu jest mnóstwo ekspertów i znawców kultury arabskiej i g...
źródło: 1040ac9c366da3c2230b6858ec3397ee-xl
  • 7
@ekjrwhrkjew: Tak trochę offtop, bo nie znam się na islamie czy koranie, ale świnia ma bardzo negatywny wydźwięk w księgach historycznych, również w biblii, to stamtąd pochodzi przysłowie "nie rzucać pereł przed świnie", a Jezus kiedyś wypędzając demona z opętanego przeniósł go na stado świń
Ale DLACZEGO świnia? To nie wiem. Może chodzi o to, że sie pluska w błocie, i żre wszystko co popadnie, więc jest uznana za brudne, przenoszące
@BadSebastian: @Pioter_Polanski Miałem antropologię na studiach co prawda jako przedmiot dodatkowy, ale o dziwo prowadozny przez pasjonata i wyniosłem stamtad trochę. Tabu świni przywędrowało do islamu z judaizmu. Otóż udowadniał on, że wcale nie chodziło o racjonalne przesłanki. Bo co prawda da się ja uzasadnić jeśli chodzi o świnie ale już nie inne zwierzęta które też były uznawane za nieczyste jeśli chodzi o spożycie np. żółwie czy niektóre gatunki ptaków. Sprawa