Wpis z mikrobloga

@nowywinternetach: aktualizacja oprogramowania to raczej normalna sprawa, ale włączenie coś tam do sms już raczej nie, wyciągnij simke i wtedy zacznij się bawić chyba najprostsze rozwiązanie z możliwych, tym bardziej że pewnie starczy usunąć jakaś apke, lub powrócić do ustawień fabrycznych.
  • Odpowiedz
le sprawdz tez roaming oraz transmisjie danych


@NaczelnyAgnostyk: Roaming mam krajowy, a transmisja danych jest włączona, no ale nie wchodzę w internet sam. Po prostu włączam telefon i już zabiera. Coś może prędzej samo wchodzi, tylko nie wiem co.

Powinny być jakieś statystyki co używa pieniądze, albo internet. Aktualizacje automatyczne mam wyłączone.
  • Odpowiedz
wyciągnij simke i wtedy zacznij się bawić chyba najprostsze rozwiązanie z możliwych


@CzarusCC: To samo pewnie bym uzyskał gdybym wyłączył transmisję danych = brak internetu. Ale nie zdiagnozowałbym co dokładnie pobiera. Nie ma żadnej listy aplikacji która sama z siebie przy uruchomieniu telefonu np włącza sobie internet czy też właśnie korzysta z transmisji danych jako opcji? Albo wifi? No nie wiem w sumie.

, tym bardziej że pewnie starczy usunąć jakaś
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: weź se sprawdź biling na stronie operatora, pewnie w jakieś gunwa naklikałeś i ciągnie opłaty za przychodzące smsy albo jakieś usługi wap. Wszystko da się zablokować, ale nie w telefonie tylko na swoim koncie na stronie operatora.
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: No właśnie nie, nawet dzwoniłem do orange czy mam coś powłączane to nie. Jakieś apki biorą, pewnie to google play. Widzę że powiadomienia są z codziennych tapet, mi wideo, youtube, fb w autostarcie. Wszystko nie wiem w jakim celu jest powłączane domyślnie a tylko zabiera transfer. A te google play to też nie wiadomo co konkretnie z niego zabiera.
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: obstawiam że w uprawnieniach aplikacji musisz pogrzebać. Wyłączyć wszystkim apkom dostęp do transmisji i zaznaczyć żeby pytały o zgodę na transmisję.
Gdzieś musi być zestawienie transmisji, jaką, apka ile zjadła, albo jaka najczęściej używana. Ewentualnie ustsic pobieranie tylko przez WiFi.

Pewnie masz najnowszy android, może ktoś już o tym pisał. Z fb na tel możesz się wylogowac.
  • Odpowiedz
@prawdziwek: Dlaczego jak z 2009? I jakie znaczenie ile mam internetu? Mam opcję bez limitu, wbijam za 5zł na 5 dni i powinienem mieć darmo. A co robi telefon? Wbija jakieś automatyczne rzeczy i zanim usługa się włączy za darmo, to zabiera hajs. Powyłączałem sporo rzeczy (np. codzienne tapety) ale dalej zabiera 60 gr coś.
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: czyli pozwalasz na moment gdy masz pieniadze ale nie masz gigabajtów? no to wtedy rzeczywiście coś zawsze weźmie, wyłącz dane mobilne a najlepiej zmień APN. Współczesne smartfony zawsze coś pobierają, czy to sławny widget z pogodą czy inne powiadomienia, mimo wifi też lubią jakieś strzępy danych przez sieć puścić. Jeśli jesteś pewien że miałeś gigabajty a i tak wzięło 60gr to to reklamuj, to jest błąd
  • Odpowiedz