Wpis z mikrobloga

Jeżeli nie było zgodny lub zapytania o wyrażenie takowej do przetwarzania danych to sklep widzi raczej numer referencyjny, inaczej byłoby w przypadku płatności bezpośredniej. Na tyle na ile się orientuję,to ewentualne dane będą tylko widoczne dla przelewy24, a na dalszych etapach już tylko numer transakcji itp.
@mateos11 w przelewy24 jak i w PayU sklep nie widzi danych płacącego. Masz tylko info jaka kwota, kanał płatności, numer zamówienia i ewentualnie inne dane, ale to są dane które przesyła sklep (te co podałeś przy zamówieniu, może być Jan Kowalski i email biauek@Jajka.pl -nikt tego nie weryfikuje). nawet numeru konta nie ma

natomiast twoje prawdziwe dane z konta, nazwisko, adres etc są niewidoczne dla sklepu.
przelewy czy PayU oczywiście gdzieś te
zalezy mi żeby nie widzieli moich danych.


@mateos11: to być może nie będą mogli sprzedać, w sporej części przypadków do poprawnego rozliczenia takiego przychodu, pod względem podatkowym, konieczne są dane pozwalające na zidentyfikowanie klienta
  • 0
@kubako: jak widać zdania są podzielone co widać poprzez przelewy24 a co nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chyba nie będę ryzykował, poproszę kumpla by kupił ze swojego konta bankowego poprzez przelewy24 albo na poczte sie przejdę.
@mateos11: ja mam przelewy24 w sklepie wiec wiem co widać, bo moge se zajrzeć. poza tym stawiam te rzeczy od strony programistycznej i mowie ci ze sklep #!$%@? widzi.

jak ci sie nie chce isc na poczte mozesz tez w przelewy24 wybrac zwykly przelew (chyba ze sklep wylaczyl taka opcje) i wyslac im przelew za posrednictwem jakiejs bramki typu bluecash - czyli dodac kolejnego posrednika, bo znow - bluecash nie przekazuje
  • 0
@kubako: i kazdy kto podłaczone ma przelewy24 to widzi to samo?
A jak działa na prestashop to też?

No to nic nie widzisz u siebie jak klient coś zakupi tylko id transakcji i nawet nr konta nie? Czyli dlatego chyba sklep obok ma formularz gdzie sie wypelnia imie, nazwisko i adres, skoro płatnosc przez przelewy24 tego nie zawiera?

A jakbys chcial zrobic zwrot na konto takiej osobie to musisz pisac do
@mateos11: czy presta czy nie presta to bez różnicy. Przelewy24 po wykonaniu płatności wysyłają jej status na ustalony wcześniej adres api. Ten status odnosi się wyłącznie do tego jaki jest id transakcji, jej kanał (opisany jako blik, karta, lub nazwa banku jeśli szybki przelew) oraz jej status - odrzucona, przyjeta, czeka itp.

Natomiast jak sie zalogujesz do panelu przelewy24, to tam tez nic nie widać - jest tylko adres e-mail, który
Czy ktoś wie czy płacąc za pomocą przelewy24 i wybierając jakiś bank, nadawca widzi moje dane tzn imie i nazwisko czy tylko nr konta?


@mateos11: Nie, przelewy to pośrednik płatności. Wpłata klienta leci do firmy obsługującej przelewy. Potem ta firma robi wypłaty sklepowi wg preferencji na koncie sklepu. Cały mechanizm leci przez tak zwany mechanizm "pay by link" banku, w którym się autoryzujesz a on robi zlecenie przelewu na z góry
  • 0
@grubson234567: Hah jaki odkop po 3 miesiącach( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale dzięki za potwierdzenie wpisów kubako.
U mnie chodzi że brat dostał bana na pewne szkolenie o marketingu. I chciał je wykupić jeszcze raz ale bał się o przelew przez przelewy24 bo jakby zobaczyli jego dane z przelewu, to nie dostałby dostępu.

Ale tak to kupił raz jeszcze i oni nie wiedzą że to on.
Akurat nie