Wpis z mikrobloga

Mam w kompie 3 dyski SSD i 2 potężne talerzowce


@Boss86:
Jak jakieś 4 lata temu po nieudanym epizodzie z próbą przesiadki na laptopa w roli daily składałem nową budę jakieś to z rozpędu, według "starej szkoły" wziąłem SSD NVMe na system i talerzowca 4TB Toshiby na dane. Wytrzymałem z tym dyskiem jakieś trzy dni nim dokupiłem NASa, wyeksmitowałem go do przedpokoju a do kompa dorzuciłem drugi NVMe. Po latach błogiej
@smk666: ja talerzowca wyeksmitowałem do zewnętrznej obudowy podłączanej przez USB3.0 i włączam go tylko wtedy, gdy potrzebuję się dobrać do zapisanych na nim danych. Buczenie HDD doprowadza mnie do szewskiej pasji.
@rybak17:
Ta Toshiba X300 jest wyjątkowo głośna (choć szybka i trwała). W całym necie psioczyli jakie to gówno głośne, szczególnie podczas aktywności. Aż mi się na początku nostalgia odpaliła, bo ostatni pecet, który tak głośno terkotał to było jakieś 486 z Windowsem 95. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Izolacja od obudowy pomogła tylko na buczenie silnika talerzy ale sam dźwięk głowic wydobywał się już niezależnie od mocowania, nawet
smk666 - @rybak17: 
Ta Toshiba X300 jest wyjątkowo głośna (choć szybka i trwała). W c...
@smk666 mam WD Red, jest dość cichy na szczęście. Jest to też mój dodatkowy PC więc w moim przypadku nie narzekam na głośność. I tak planuje wymianę zasilacza i wstawienie mocnego GPU.
@Boss86 mam lepiej xD
3 dyski hdd
4 dyski ssd
Z tymże jak mam nvme to mogę tylko na płycie podłączyć 4 na 6 dysków po sata, więc muszę dokupić kartę rozszerzeń sata na pci-e