Wpis z mikrobloga

Mirki, takie pytanie mam.
Zakupiłem sobie drukarkę Artillery Hornet, jedzie do mnie z niemcowni. Z tego co czytałem maksymalna temperatura to 240 stopni. Chciałbym jednak czasem coś drukować w wyższych temperaturach, ~260 stopni. Wyczytałem, że dla rurek PTFE 240 stopni to max, potem trzeba wymienić heatbreak na all-metal, bimetal czy jakoś tak.
Zatem, Mirki drukujące, czy wystarczy zatem, że wymienię fabryczny heatbreak na np. ten, w wersji dla Ender 3?
Wygląda na to, że jest o 4 milimetry dłuższy od fabrycznego, ale to już chyba da się jakoś zbić w Marlinie albo poziomując stół. Reszta wymiarów się zgadza, M6 na gwincie, M7 gładka część w radiatorze. Ponoć drukarka jest kompatybilna z częściami E3D v6.

Z góry dzięki za pomoc!

#kiciochpyta #druk3d #drukarki3d #drukarka3d #technologia #artillery #hornet #artilleryhornet
  • 10
  • Odpowiedz
Chciałbym jednak czasem coś drukować w wyższych temperaturach, ~260 stopni


@Przemasu: a wyczytałeś, że poza allmetal hotendem potrzebna jest też komora? Bo zakładam, że chodzi o ABS albo ASA
na oryginalne pytanie nie odpowiem bo nie wiem czy pasuje
  • Odpowiedz
@Przemasu: daj sobie na początku spokój.
Bez komory - i doświadczenia - na tej drukarce jak ci się uda skutecznie drukować PETg to bedzie dobrze, a do tego wystarczy to co jest. To tak jakbyś czekał na pierwszy samochód - tico - i już się martwił że bez spojlera to się nie da jeździć, bo za słabe downforce jest ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@maniok: Przy jednym druku (haczyk do zasłony prysznicowej) zdarzało mi się usłyszeć głośne terkotanie Ciemno było już, nie wyczaiłem która to oś. Druk, druk, druk, TRRRRRR, druk. Ale to był pierwszy i ostatni druk, przy jakim miałem okoliczność poznać "akustyczne walory" tej drukarki. Masz jakiś model, przy którym takie zjawisko u Ciebie wystąpiło?
  • Odpowiedz
  • 0
@Przemasu przy wszystkim. jak wejdę w merlinie w przesuwanie osi X to jest najgłośniej. Z i Y są ok. mam napięty pas od karetki. Nie ma żadnych luzów. Kółka kręcą się jak na innych osiach. nie wiem co mogę jeszcze zrobić.

Jakiego używasz slicera? Ja korzystam z ideamaketlr
  • Odpowiedz
  • 0
@maniok Przed chwilą sprawdziłem oś X u siebie i jeździ u mnie ładnie, tylko silniczki słychać. Reszta też, poza tym jednym, jedynym przypadkiem. Upewnij się, że wtyczka przy ekstruderze dobrze siedzi, jest chamska i coś czuję, że będzie miała tendencję do luzowania się. Może coś nie styka.
Używam Cury, ładuje gcode na kartę SD i działa spoko. Kompa mam daleko od niej, zatem USB odpada.
  • Odpowiedz
  • 0
@maniok O cholera.
Moja tak chodzi.
Ja bym ją na dzień dobry rozkręcił i od początku z instrukcją zaczął.
EDIT: Wyłącz stepery w Motion ->Disable steppers i poruszaj osiami. Jak hałas nie będzie słyszalny to silnik może klękać, jak się powtórzy to posprawdzaj łożyska.
  • Odpowiedz