Wpis z mikrobloga

Jakbyście mieli kupować za max pół roku kartę graficzną do 3440x1440 to wzięlibyście RTX 4070 czy RX 6900 XT? Oglądałem benchmarki i z tego wynika, że rtx lepiej radzi sobie z ray tracingiem a radeon bez ray tracingu. Ktoś mógłby napisać "to zależy czy chcesz grać z rt czy bez" ale co z tego skoro nie wiem ile gier będzie miało w przyszłości zaimplementowany ray tracing. Jeszcze 3080 da radę dorwać w podobnych pieniądzach ale tylko wersja 10gb wchodzi w grę. Oferty 4070 przeglądam z rynku pierwotnego a 3080 i 6900xt z rynku wtórnego.
#pcmasterrace #komputery #pc #kartygraficzne #pytanie #raytracing #nvidia #amd
  • 15
rtx lepiej radzi sobie z ray tracingiem a radeon bez ray tracingu


@Pandillero:
Obecne i pewnie przyszłe generacje chipów do konsol robi AMD. Od lat z rynkiem jest tak, że gry powstają z myślą o wymaganiach konsol i potem klei się coś pod PCty.

Rozwiązania AMD obsługują RT, ale się na nich nie koncentrują, a nVidia robi co może, żeby kroić graczy i inwestuje w AI ile może. Moim zdaniem RT
Do sedna: RT będzie rozwijany, ale na tą chwilę bez DLSS lub FSR nie pograsz w wysokiej rozdzielczości w komfortowych FPS.


@qrak01: A co jeżeli miną 2 czy 3 lata i mając 4070 nowe gry odpalę w natywnej rozdzielczości i z RT w ponad 100 klatkach? Będę sobie pluł w brodę, że kupiłem radeona.

nie patrz na producenta, a na wykonanie konkretnej karty.


@qrak01: Producenta niereferencyjnej wersji będę wybierał później,
RT w ponad 100 klatkach


@Pandillero:
To by znaczyło, że nVidia zmieniła strategię i stała się "consumer friendly". Każda kolejna generacja ma podbijać stawkę i być lepsza bo się nie sprzeda. Nie ma takiej możliwości, żeby nVidia akurat działała na korzyść użytkownika.

100 klatek będzie ale z DLSS, a nowsze generacje nVidia będą miały 2-3 razy tyle z DLSS. Tak działa nVidia. AMD też by tak działało, ale nie może bo
@ReeceWithouterpoon: Jensen ci płaci za takie wpisy czy jak? Kupuj 4070 teraz bo rej trejsing za X lat? Za X lat to może być tak że i ta 4070 będzie za słaba pod nowe RT, albo zostanie to tak zoptymalizowane że nawet 3070 styknie. Kupowanie sprzętu przyszłościowo nie ma sensu bo nawet za rok od zakupu wszystko może się wywrócić do góry nogami. Kupuje się to co w chwili obecnej ma
Dziwny dobór... aktualnym konkuretem który można kupić często taniej jest RX 7900 XT, który jest 9% wydajniejszy w 4K od 4070ti. Ja bym brał 7900xt


@bonus: co ty #!$%@? jak 6900xt jest o ponad tysiąc tańszy?
@Pandillero: No wlasnie tego nie rozumiem XD ze porwnujesz karty z roznych pulapow cenowych, debylu ebany

Jak 7900xt to cena 4k~ zł czyli 25% wiecej niz ten #!$%@? 6900xt niewydany pradowo, wiec po #!$%@? kupowac relikty? nie wiem moze jestes jakis opozniony umyslowo albo cos
@Pandillero: Bierz radeona. Już teraz wchodzi patch tracing który zarzyna rtxy. Patrz na promocję RX 6950 Xt za 3 tys albo nawet taniej. Pamiętaj o dobrym zasilaczu co najmniej 600-650 wat. Te Radki mają skoki poboru nawet na 450 wat przy normalnym poborze w grach 300 wat.