Wpis z mikrobloga

GRAVEL
1. Buty typu nike sb / vans, czy inne trampki i bmx'owe do pedałów platformowych - spoko? Chcę jakieś do jeżdżenia, nawet z myślą o trasach ponad 100 km, w których jednak normalnie mogę chodzić.
Jeśli macie jakieś rekomendacje to chętnie się o nich dowiem.

2. Widzę często w koszykach na xc/gravelach bidony bez ochrony na ustnik - nie brzydzi Was to?

#rower #gravel
  • 8
  • Odpowiedz
Buty typu nike sb / vans, czy inne trampki i bmx'owe do pedałów platformowych - spoko? Chcę jakieś do jeżdżenia, nawet z myślą o trasach ponad 100 km, w których jednak normalnie mogę chodzić.


@WielkiZderzaczHarnoldow: vansy olej i trzymaj się z daleka. Miesiąc, dwa i praktycznie nowe buty nadają się na śmietnik, a uważam, że nie wykorzystywałem ich do czegokolwiek więcej niż chodzenie po mieście, z domu do auta głównie. Nike
  • Odpowiedz
@WielkiZderzaczHarnoldow to prawda z tymi vansami. Ja swoje pierwsze vansy kupiłem jakos 3-4 miesiące temu i używam je tylko do chodzenia. Wybrałem model old skool. Po pierwsze moim zdaniem są bardzo niewygodne, a dodatkowo zużywają się bardzo szybko. Po kilku spacerach i dniach w pracy wyglądały jakby miały conajmniej rok.

Jeśli chodzi o wygodę to najbardziej pasują mi reeboki. Miałem kilka modeli i każdy z nich był bardzo spoko.

Na rower używam
  • Odpowiedz
1. Buty typu nike sb / vans, czy inne trampki i bmx'owe do pedałów platformowych - spoko?


@WielkiZderzaczHarnoldow: Zależy, typowo skejtowe bywają miękkie więc na długiej trasie może to męczyć. Wielu ludzi chwali sobie górskie podejściówki, jakieś Terrexy czy coś w ten deseń. Ja na co dzień chodzę w Sleuthach ale to chyba w drugą stronę niż chcesz, buty rowerowe dostatecznie wygodne aby w nich chodzić.

Widzę często w koszykach na
  • Odpowiedz
@WielkiZderzaczHarnoldow:
1. ja tam jezdze w zwyklych trampalkach Nike SB Chron i jest ok, mysle ze kluczowy jest fakt czy uzywasz pedalow z pinami czy bez- piny potrafia mocno zjechac podeszwe.
2. co do bidonow to mi nie przeszkadza, i tak sie pije z nich bez dotykania ustami, a ze jakies mikro drobinki kurzu moga polecic to kto by sie tym przejmowal. Cambelbak Podium Chill sprawdza mi sie super juz chyba
  • Odpowiedz
@WielkiZderzaczHarnoldow: zależy od budżetu. Najlepiej kupić buty dedykowane pod pedały platformowe. Sztywna i bardzo przyczepna podeszwa robi różnicę w stosunku do zwykłych trampek. Tanie nie są ale według mnie warto. Five Ten to firma pewniak w tym temacie ale spoko są też m.in. Shimano, Giro. ION, Specialized.
  • Odpowiedz
@WielkiZderzaczHarnoldow: raczej w tego typu butach ciężko będzie o dobrą przewiewność, bo ich głównym przeznaczeniem są ekstremalne odmiany mtb, także muszą chronić m.in. palce. Są jednak takie modele jak Five Ten SLEUTH, czy Leatt 1.0 które mają taki bardziej Vansowaty charakter, ale nie miałem osobiście z nimi do czynienia. Sam jeżdżę w Five Ten Freerider i nie są to może kalosze, ale gira się poci.
  • Odpowiedz