Wpis z mikrobloga

#ecpu
Dlaczego to nagranie wciąż wisi w internecie skoro gość w 7:07 wyraźnie odmówił upubliczniania jego wizerunku/nagrania?
Czy oni mogą działać w ten sposób? W filmie nie ma nigdzie momentu w którym wyraził zgodę na upublicznienie.
Dla mnie jest to nękanie/zastraszanie, jeszcze to chamskie "rączka z kieszeni kolego" gdzie nad człowiekiem stoi kilku zamaskowanych typów xD
whitepiranha - #ecpu 
Dlaczego to nagranie wciąż wisi w internecie skoro gość w 7:07 ...
  • 16
  • Odpowiedz
@Pioter_Polanski: Cała sytuacja zatrzymania osoby złowionej w świetle kamer nie ma nic wspólnego z dozwolonym ujęciem obywatelskim, ponieważ nie jest to “gorący uczynek” przestępstwa.

Z jednej strony, Dogmatycznie rzecz biorąc osoba złowiona, w ramach zastawianej pułapki, gdy udaje się na miejsce spotkania, nie popełnia żadnego przestępstwa. Nie jest karalne nieudolne przygotowanie. Nie ma więc podstaw do jej obywatelskiego ujęcia.

Z drugiej strony, nawet jeśli ktoś twierdzi, że zachodzi tu jakiś “nieudolny
  • Odpowiedz
@Hansim33: tylko tutaj jest taka kwestia że łapią ich głównie przy prywatnych posesjach. To już jest totalna odklejka, bo pomijając to że to faktycznie nie jest gorący uczynek to, można do tego spokojnie dodać prześladowanie, i naruszenie miru domowego XD
  • Odpowiedz
@Hansim33: tutaj się taki Pan udzielał o nicku @Hussarian stwierdzał, że to jest jednak zatrzymanie na "gorącym uczynku". Jak mu tłumaczyłem pojęcie gorącego uczynku to mi tu wklejał jakieś paragrafy na ten temat. Ciekawe czy jeszcze tutaj z nami jest może się troszkę doszkolił z prawa to może wreszcie coś sensownego napisze :)
  • Odpowiedz
@mich-x: "Jakieś paragrafy". A Ty co mi wkleisz, posty z facebooka, przygłupie? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jak akty prawne do Ciebie nie przemawiają to nie mamy o czym rozmawiać. Ale cieszę się, że zapamiętałeś mój nick, widocznie wywołało to w Tobie wewnętrzne przemyślenia co do własnej egzystencji. Zdrówka.

@Hansim33: Przestępstwo o tym charakterze klasyfikuje się jako popełnione w danym okresie. W świetle prawa moment jego ujęcia
  • Odpowiedz
@Hussarian: poczytaj sobie
https://bip.brpo.gov.pl/pl/node/21160

Polecam także sobie wygooglować definicje "gorącego uczynku" i wypowiedzi prawników na ten temat, a jak już się podszkolisz z wiedzy to wróć i napisz coś sensownego, bo zaczynanie posta od "przygłupów" świadczy tylko i wyłącznie o Twojej kulturze osobistej jeśli nie znasz takiego pojęcia też możesz sobie wygooglowac. Nie pozdrawiam

Poza tym gdyby Delta Force od razu taka sprawę zgłaszała na policję to nie było by tej
  • Odpowiedz
@mich-x:
Jesteś przygłupem, bo najpierw rzucasz we mnie głupim argumentem związanym z łapaniem osób na gorącym uczynku, gdy nie rozumiesz właściwej definicji popełnienia czynu zabronionego na gorącym uczynku. Potem przyklaskujesz chłopu który może przez niewiedzę źle zinterpretował czasookres faktycznego popełnienia przestępstwa i oznaczasz mnie jak przygłup. Teraz argumentem przeciwko temu, że nie znam się na temacie na który się wypowiadam w odpowiedzi na Twoje głupoty jest to, że RPO wypowiada się
  • Odpowiedz
@Hussarian: widać, że słabo poczytałeś. Odniosłeś się do publikowania wizerunku. Tylko tyle tam znalazłeś?

A teraz z braku laku interesuje Cię moja aktywność w sieci :D Myślę, że bardziej interesujące jest to przyklaskiwanie na szeryfów i inne dziwne grupy, którzy potrafią naruszyć mir domowy, a nawet wejść z buta do domu i którzy rujnują życie wioskowym Marianom spod sklepu u Pana Stasia, a tym bardziej ich rodzinom. Już nie wspominając o
  • Odpowiedz
@mich-x: To powtórzę, bo widocznie za dużo liter i się chłopczyk zgrzał przy czytaniu.

Finalnie Prokuratura Krajowa stwierdziła w ramach swojego stanowiska, że w razie obywatelskiego ujęcia sprawcy przestępstwa z art.200a k.k. przez osoby określane mianem „łowców pedofilów" spełnione są przesłanki z art. 243 § 1 k.p.k. Przepis nie wprowadza bowiem ograniczeń ani co do osoby, która dokonuje ujęcia, ani co do rodzaju i formy stadialnej przestępstwa, jakiego miał się dopuścić
  • Odpowiedz
@Hussarian:
Art. 243. [Ujęcie obywatelskie]
§ 1.
Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.
§ 2.
Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.

No aż skopiuje. Pisanie miesiącami z pseudo małolatami to ujęcie na gorącym uczynku? Czy może biegają za nimi i ich łapią po pościgu jak
  • Odpowiedz
@whitepiranha @Hansim33 @Pioter_Polanski
Na jednym z odcinków alex powiedział do typa, że przecież wyraził zgode przed wyjeciem kamery, aby to uwiecznić, w zamian ten pomoże mu i polepszy sytuacje, aby nie była tak tragiczna, czy coś takiego.

pewnie z nim było tak samo i cała reszta, wmawia im, że chcą tylko pogadać i to nagrać, a w zamian nie będzie mial takich wielkich problemów, a potem i tak cyk przyjeżdża policja i
  • Odpowiedz