Wpis z mikrobloga

Problem z telefonem... Pacjent One Plus Nord 2, ale nie wiem czy to ma związek z konkretnym modelem czy może z samym androidem...

Wywaliło mi większość kontaktów. Na koncie google wszystkie kontakty są jak były, a w telefonie widzę kontakty, ale brak jakichkolwiek danych przy nich, tylko "Kontakt utworzony przez Revolut".
Problem zauważony w zasadzie z pół godziny temu, bez grzebania w ustawieniach (telefon grzecznie leżał obok mnie, nikt nic na nim nie robił).

Próbowałem synchronizować dane z konta google - synchronizacja zakończona, ale kontaktów nadal brak.. Wyczyściłem pamięć podręczną aplikacji "kontakty", jednak bez rezultatu - nadal brak numerów, zdjęć kontaktów i innych danych.

Ktoś ma pomysł jak to można naprawić?

#android #oneplus
  • 6
  • 0
@PurpleHaze: To nie to...

Mam dwie aplikacje: Telefon i Kontakty.
W "Telefon" mam większość kontaktów, ale część bez numerów.
W aplikacji Kontakty mam tylko osób! I tylko dane tych 10 osób mogę edytować, bo pozostałe są tylko do odczytu (dane pochodzą z innych aplikacji, np. Revolut, Whatsapp itd).

I najciekawsze.
Przy synchronizacji pisze mi że pobrano dane 10 kontaktów.
Wchodzę na https://contacts.google.com/ - widzę wszystkie swoje kontakty.
Aha - oczywiście konto
  • 0
@slawomirus: Revolut niewinny, tak samo jak whatsapp tworzy kontakty.

Usunąłem konto google i utworzyłem od nowa - udało mu się zaimportować jakąś połowę kontaktów. Mam wrażenie, że to jednak wina googla, spróbuję za jakiś czas jeszcze raz...
  • 1
@slawomirus: Ostatecznie, dla potomności co pomogło...

W webowej aplikacji zaznaczyłem wszystkie kontakty i dodałem im etykietę. W ten sposób data ich aktualizacji została zmieniona i telefon przy synchronizacji pobrał tym razem wszystkie kontakty.
@husky83:

W webowej aplikacji zaznaczyłem wszystkie kontakty i dodałem im etykietę. W ten sposób data ich aktualizacji została zmieniona i telefon przy synchronizacji pobrał tym razem wszystkie kontakty.


Super, że się podzieliłeś, dzisiaj ten sam problem u mnie nastąpił ok godz. 14;00, zniknęły wszystkie kontakty w tel, mimo, że w Google Kontakty widnieją, zaraz sprawdzę twój sposób