Wpis z mikrobloga

Ogólnie widzimy bardzo dużo materiałów z Ukrainy i wszyscy z żołnierze są tam ubrani bardzo dobrze i tak dalej I mam pewnego rodzaju pytanie. Mówi się o tym że chłopy tam nie mogą wyjeżdżać za granicę i te wszystkie materiały które widzimy są dość profesjonalne, mam na myśli to że wszyscy tam mniej więcej chyba umieją się posługiwać bronią i tak dalej i tak dalej. Wszyscy którzy są po stronie Rosji wyglądają na bezradnych. I chciałbym po prostu zrozumieć czy wszyscy w armii ukraińskiej są tak dobrze wyszkoleni, czy po prostu pokazywane są materiały gdzie jest profesjonalne wojsko. Tym samym wiem że żyjemy w Polsce i wiem że materiały ze rosyjskie są gorszej jakości, chodzi mi o porównanie uzbrojenia, umiejętności i tak dalej i tak dalej. Ten wpis motywuje dzisiejszym materiałem z tym jak gościu z Rosji oddał się w ręce Ukrainy za pomocą drona. Po prostu ciekawi mnie skala techniczna tej wojny? #wojna #ukraina #rosja
  • 7
  • Odpowiedz
@nutellowy różnie bywa z wyszkoleniem i wyposażeniem po obu stronach. Obie strony mają problem z dobrym wyszkoleniem zmobilizowanych ze względu na brak czasu. Na szczęście obecnie Ukraina powoli zaczyna przewyższać technologicznie Rosję. Kilka lat temu była ogromną przepaść, a teraz już prawie w każdym calu Ukraina staje się godnym przeciwnikiem dla Rosji. Najsłabiej Ukraina wypada w kwestiach lotnictwa, bo tu jest dno.
  • Odpowiedz
@nutellowy: Przecież wiesz jak wyglądała mobilizacja i ściąganie mięsa. W ukrainie mimo wszystko szkolą ich i jest ściągniętych trochę wojskowych z różnych krajów nato do szkolenia.
  • Odpowiedz