Wpis z mikrobloga

Jestem po seansie filmu „Reset”. I cóż mogę powiedzieć? W pierwszym ujęciu widzimy Rachonia siedzącego na łóżku w luksusowym pokoju, w którym zamordowano Litwinienkę. Autor pokazuje nam, jak rosyjkie służby zlikwidowali byłego oficera KGB. Do pierwszych 20 minut nikt nie powinien mieć zastrzeżeń, pokazywany są metody działania putinowskiej Rosji i komentarze zagranicznych ekspertów (teraz jest jakaś z tym inba). Następnie akcja przenosi się na polskie podwórko. I teraz w telegraficznym skrócie:

-Rok 2005, Sejm udziela wotum zaufania dla rządu PiS, dokładnie tego samego dnia Rosja nakłada embargo na polskie mięso, a później na inne produkty żywnościowe

-Polski rząd uważa, że embargo ma podtekst polityczny i w rewanżu blokuje wszelkie inicjatywy na szczeblu UE-Rosja

-UE dążące do resetu z Rosją stara się wywrzeć presję na Polskę, której weto pokrzyżowały temu plany

-Kilka miesięcy później Donald Tusk zostaje premierem Polski i publicznie ogłasza, że jednostronnie Polska odstępuje od blokowania rosyjskich aspiracji, uważając, że poprzednia decyzja była błędna, a jego krok jest oczekiwany przez wspólnotę międzynarodową

-Kilka tygodni później dochodzi do szczytu NATO-Rosja, gdzie spotykają się Sikorksi z Ławrowem. Ławrow twierdzi, że embargo na polskie mięso nie zostanie zniesione. Pytany przez dziennikarzy Sikorski twierdzi, że udało im się odblokować dialog na linii Polska-Rosja

-Tusk szykuje się do wyjazdu do Moskwy. Strona polska tworzy dokument dotyczący polsko-rosyjskich relacji, w którym znajdowały się tego typu tezy (obrazek)

-Sikorki poprzedzając wizytę Tuska, wylatuje do Moskwy. Zapewnia on Ławrowa, że Polska przestanie blokować sprawy gospodarczo-handlowe, na którym zależy Rosji. Okazuje się jednak, że głównym tematem rozmów była budowa amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Pytany o to Sikorski stwierdził, że on nie przyjechał prosić o zgodę Rosji tylko o zdanie Rosji.

Koniec pierwszego docinka.

Czy warto oglądać. Moim zdaniem tak. Niech każdy wyciągnie własne wnioski. Wszystkie tezy są poparte albo materiałem wideo albo zdjęciami archiwalnych dokumentów.

#polityka #4konserwy #rosja #polska
dom_perignon - Jestem po seansie filmu „Reset”. I cóż mogę powiedzieć? W pierwszym uj...

źródło: doku77

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
Czy warto oglądać.


@dom_perignon: Nie. Wsztko stworzone przez antyPolską ohydną stację TVP z góry należy traktować jak propaganda.
Wszystko co wypuści ściek TVP należy traktować jak kłamstwo i manipulacja.
  • Odpowiedz
@dom_perignon: Spoko. Ty uważasz, że warto oglądać, żeby wyrobić sobie zdanie. Ja uważam, że nie warto oglądać nic, co wyprodukowało TVP, bo to taka sama propaganda jak Russia Today i każdy materiał oznaczony ich logiem należy traktować jak manipulacja i kłamstwo.
  • Odpowiedz
  • 1
@GeraltRedhammer: Chcieli jakoś naprowadzić narrację. Na początku przedstawiają Rosję jako kraj terrorystyczny, który morduje swoich obywateli, a później pokazują wypowiedzi liderów PO, którzy tym samym czasie chcą z nią sobie układać relacje.
  • Odpowiedz
@Blaskun: Ja w ogóle nie rozumiem jak można porównywać TVP do TVN, Przecież to różne światy. TVP co najwyżej można porównać do Russia Today(a nie czekaj, bo nawet oni ostatnio wypuścili jakiś nieprzychylny Kremlowi reportaż), więc zostaje jedynie północnokoreańskia TV.
  • Odpowiedz