Wpis z mikrobloga

Mieszkanie developerskie, dwupiętrowe z czego drugie piętro i zarazem ostatnie w bloku stanowi antresola ~60m2.
Deweloper nie dostarcza:
* schodów na antresolę (poza sklepanymi z desek schodami technicznymi dla roboli)
* ścianek działowych na antresoli

Na antresoli są jedynie:
* skrzynka rozdzielcza bezpośrednio zasilona z tablicy mieszkaniowej
* jakieś punkty oświetleniowe na suficie plus włącznik zasilony ze skrzynki rozdzielczej
* piony wod/kan do zrobienia tam również łazienki
* kaloryfery wzdłuż ścian otaczających antresolę (nośnych) i rury w podłodze by ew. przenieść sobie do pomieszczeń jak już się postawi swoje ścianki działowe

Myślałem początkowo, że WTF ale po szybkim rekonesansie wyszło, że większość deweloperów dla antresol tak tnie koszty.

Jaki szacujecie koszt dla:
1. Schodów stalowych (wysokość dołu to ok. 2.75, na tej wysokości zaczyna się strop antresoli) ze stopniami z ładnego litego drewna.
2. Ok. 33m2 ścianek działowych z tynkiem na gładko.
3. Elektryka: jakieś 35 punktów elektrycznych (gniazdka, przełączniki, wypusty na oświetlenie)
4. Przeniesienie 3 grzejników do pomieszczeń, pewnie na te ścianki działowe bo nie w każdym pomieszczeniu będą mogły zostać na ścianach nośnych.

Ja już swój risercz zrobiłem ale nie podaję celowo bo zastanawiam się jako zupełny laik jak bardzo się przestrzeliłem. Zdaję sobie sprawę, że w niektórych z tych rzeczy może być za mało informacji ale nawet nie wiem jakie podać. Jak dopytacie to spróbuję uszczegółowić.

#nieruchomosci
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@markier razem to będzie ~40k


@mookie:

@markier: 50 - 60 tys zł


@avatarr:

Moje wyliczenia:
1. Schody 15-20K
2. Scianki dzialowe maks. 5K

Najgorzej mam z okresleniem przeniesienia grzejnikow i rozprowadzeniem elektryki ale sądziłem,że to razem będzie może z 12K.

Gdzie się zatem mylę wg Was?
  • Odpowiedz
  • 0
@markier schody 25k, ścianki 10k, elektryka 3k, grzejniki 2k. Można taniej lub drożej, szczególnie ze schodami można zejść niżej a można i zrobić je za 50k.
  • Odpowiedz
  • 0
@mookie: Liczysz 300zł za m2 ścianki działowej pewnie maks 8cm grubości z silikatu :)?
Wszelkie cenniki w necie podają co najmniej 2x niższą stawkę (z materiałem).
  • Odpowiedz
  • 0
@markier

Liczysz 300zł za m2 ścianki działowej pewnie maks 8cm grubości z silikatu :)?

Wszelkie cenniki w necie podają co najmniej 2x niższą stawkę (z materiałem).


Sama ścianka wyjdzie taniej, ale naga, a napisałeś że chcesz gładką więc policzyłem z tynkowaniem (60 za metr) gładzią (50) gruntowaniem i malowaniem (30).
Ceny tak mniej więcej się plasują w miastach wojewódzkich, w powiatach pewnie zrobisz to 20-30% taniej.
  • Odpowiedz
  • 0
Nie doczytałem, że łazienki w kosztorysie nie chcesz robić - doliczyłem 15k za łazienkę.


@avatarr: Docelowo chce robić łazienkę ale w tym ćwiczeniu chodziło mi o to ile muszę dodatkowo włożyć pieniędzy w mieszkanie z antresolą vs takie same metrażowo ale na jednym piętrze (droższe za m2). Tak by wyszło, że na antresoli jest pełen stan developerski.
  • Odpowiedz
@markier: a ja Ci mówię nie słuchaj rad anonów z internetu. Mnie straszyli że mój dom w deweloperskim to będzie z milion złotych kosztował minimum. A będzie spokojnie 650-700k (bazujac na wycenach od konkretnych firm). Do tego wykonczenie z 300k z wlasnych srodkow. Nie wiem co takie trollowanie ma na celu jak ktos tak zawyza koszty. Czy to jest podcinanie skrzydel? Proba dowartosciowania sie? Nie mam pojecia. W kazdym razie nie
  • Odpowiedz
Miałem kiedyś takie mieszkanie z antresolą - ogólnie ok, bo oddzielenie cześci dziennej (na dole salon, kuchnia, garderoba) od sypialnej, zawsze trochę więcej miejsca do wykorzystania po podłodze. Co mogę zasugerować, to na pewno klimatyzator w pokojach na antresoli, bo tam będzie najcieplej.
  • Odpowiedz