Wpis z mikrobloga

Może ktoś planuje lot na wyspy Kanaryjskie? Ja właśnie kilka dni temu wróciłem. Byłem na dwóch wyspach - Gran Canaria (6 nocy) i Lanzarote (5 nocy). Chciałbym przedstawić poniesione koszty na dwie osoby, może komukolwiek to w czymś pomoże.

Gran Canaria - 6 nocy
Startowaliśmy z Krakowa, bezpośredni lot trwał 5,5 godziny. Z lotniska na Gran Canarii odebraliśmy wypożyczony samochód (Opel Corsa), po czym udaliśmy się do naszego wynajętego mieszkania. Postanowiliśmy zamieszkać w skale, w najwyżej położonej miejscowości na Gran Canarii - w Artenarze. Sam nocleg spoko a widoki wspaniałe, no ale przy kilku dniach te zakręty, podjazdy i zjazdy są troszeczkę upierdliwe - no ale kto co lubi.
Nie będę pisał co widzieliśmy lub gdzie byliśmy bo bardziej chce się skupić na poniesionych kosztach.

Lanzarote - 5 nocy
Po 6 nocach na Gran Canarii skorzystaliśmy z oferty Kanaryjskich linii lotniczych i po 45 minutowym locie dotarliśmy na Lanzarote. Tam również odebraliśmy samochód (Opel Astra). Mieszkanie mieliśmy w Arrecife czyli stolicy Lanzarote. Mieszkanie duże, dobrze wyposażone, godne polecenia. Również to co widzieliśmy i zwiedziliśmy uznam za mniej istotne. Po 5 nocach wracaliśmy w relacji Lanzarote -> Londyn Stansted -> Poznań.

Poniżej koszt na dwie osoby:
LOTY:
Kraków - Gran Canaria - 1008 PLN
Gran Canaria - Lanzarote - 336 PLN
Lanzarote - Londyn - 790 PLN
Londyn - Poznań - 542 PLN
TOTAL: 2670 PLN
Dodam, że lecieliśmy liniami Ryanair (oprócz Gran Canaria - Lanzarote - tam lecieliśmy Canary Fly), dodatkowo wykupiliśmy miejsca obok siebie plus bagaże podręczne.
NOCLEG:
Gran Canaria - mieszkanie w jaskini w górach - 1800 PLN / 6 NOCY
Lanzarote - mieszkanie w stolicy wyspy nad oceanem - 1650 PLN / 5 NOCY
TOTAL: 2450 PLN

SAMOCHÓD
Gran Canaria - firma Cicar - Opel Corsa - 154 euro / 6 dni
Lanzarote - firma Cicar - Opel Astra - 145 euro / 5 dni
Łącznie - 300 euro - jakieś 1350 zł

Total Loty, nocleg i samochód: 6470 PLN

Wydatki tam:
Wydatki w sklepach spożywczych (głównie jakieś rzeczy na śniadania, kolacje, kiełbasy, sery, przekąski, alkohole) - 395 euro
Pamiątki (magnesy, kremy, produkty które zabraliśmy do PL) - 190 euro
Restauracje - 520 euro
Paliwo - 146 euro
Reszta (nie dokładnie wiem na co) - 125 euro
TOTAL: 1400 euro - około 6275 PLN

Total wszystko - 12745 PLN

Jesli macie jakieś pytania to chętnie odpowiem.

#podrozujzwykopem #podroze #wyspykanaryjskie #wycieczka #kanary
  • 9
  • 0
@Konkol: hehe no pewnie i za 1,5 by dało radę ale sam widzę, że ciężko znalezc czasami informacje ile konkretnie może kosztować taki wyjazd. Zazwyczaj ludzie opisujący takie rzeczy to chwalą sie tym jak mało wydali - to też spoko ale bardziej mnie interesuje normalne życie jak jestem zagranicą
@tomkol zakładałeś ile wydasz? Ja na włochy zakładałem 8-9k a wydalem 12k ????też 9 dni, 2 miejscówki 3k kilometrów i żywienie w knajpach i zakupy itd
  • 0
@cedric: zakładałem, że wydamy sto euro dziennie, zazwyczaj przy wyjazdach tak mniej więcej liczę. Wydaliśmy jednak trochę więcej bo łącznie 1400 euro na 11 nocy. A gdzie we Włoszech byłeś?
@tomkol: 2 dni w austri , 4 dni jezioro garda(w tym czasie verona,wenecja) pozniej 5dni toskania( pociągiem do rzymu, florencja,piza, i okolice)
samochodem
  • 0
@cedric: no ja myślałem właśnie o Toskanii ale z tego co tak się orientowałem pobieżnie to strasznie tam drogo jeśli chodzi o noclegi knajpy itp