Wpis z mikrobloga

motomirki, mam pytanie

Dwa miesiące temu miałem kolizję, której skutki (uszkodzony zderzak) chciałem usunąć z AC. Ubezpieczyciel proponował gotówkę, jednakże stosunkowo niewielką ilość. Za namową znajomego zaprowadziłem auto do warsztatu ASO i dałem im upoważnienie chcąc załatwić sprawę bezgotówkowo. Dzisiaj dostałem wycenę na zderzak, lampy, przednią belkę oraz chłodnicę co w połączeniu z robieniem tego w ASO daje szkodę całkowitą. Czy mogę teraz się z tego wszystkiego wycofać, odebrać upoważnienie, auto i z powrotem zdecydować się na gotówkę u ubezpieczyciela. Nie bardzo widzi mi się wpis o całce, albo ewentualne zlicitowanie auta, które tak naprawdę nie jest wrakiem.


#autocasco #ubezpieczenia #motoryzacja #kolizja #samochody
  • 8
  • Odpowiedz
@Klim4s: pogadaj z aso, czesto mocno naciagaja wycene zeby wyciągnąc kase od ubezpieczyciela. zapytaj sie czy aby na pewno belka jest do zrobienia. Dla nich całka to też żaden biznes bo nie dostana roboty wiec dogadaj sie z nimi na jak najwiecej ale nadal poniżej 70% wartosci auta
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ChempyTuj niestety to nie wchodzi w grę. Byłem gotowy nawet dopłacić różnicę jeśli nie będą w stanie zejść poniżej 70% wartości i to będzie jakieś góra 10%, ale wycenili naprawę na 130% wartości auta ()
  • Odpowiedz
@Klim4s: powinieneś móc, przecież możesz się rozmyślić i iść do innego warsztatu. Też się kiedyś na to nadziałem, ale z OC. Mi akurat ASO poszło na rękę i obniżyli kosztorys o części, których nie musiałem naprawiać bo powiedziałem, że były już zepsute przed stłuczką (skraplacz klimy).

Zadzwoń sobie do ubezpieczyciela i dowiedz się jaka jest wg ich danych wartość twojego auta i mów warsztatom przed zrobieniem kosztorysu, ze nie może przekroczyć
  • Odpowiedz