Wpis z mikrobloga

Mireczki,

Jako, że projekt indywidualny oznacza bycie beta testerem (już się o tym przekonałem), to teraz bym szedł w gotowca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Akurat archon ma taki, który mi pasuje w środku, tylko naprawdę potrzebuję go rozciągnąć o 1,4m żeby jeden z pokoi nabrał metrażu (bo chcę tam zrobić małe dedykowane mieszkanie dla mamy). A to psuje symetrię bryły.

Po lewej oryginał z archona, po prawej na górze taki rozciągnięty (wybaczcie, że w paincie, nie umiem rysować). No nie za bardzo to wygląda.
Po prawej na dole wymyśliłem, co by było gdyby rozciągnąć okno i ten zadaszony kawałek z klinkierem o ~70cm każdy, by odzyskać poprzednie proporcje +/-. Chyba trochę lepiej?

Może jakiś architekt podpowie, co jeszcze by można było zrobić. Może po prostu dać jakieś zdobienie na tej pustej przestrzeni pomiędzy oknem a drzwiami.

ps. 1.4m to dokładnie połowa szerokości tego okna kuchennego.

#architektura #projektydomow
T.....k - Mireczki,

Jako, że projekt indywidualny oznacza bycie beta testerem (już s...

źródło: Nefris rozciągnięty

Pobierz
  • 9
nie jestem pewien czy taka modyfikacja tego projektu nie okaze się droższa niż projekt indywidualny


@ChempyTuj: Wydaje mi się, że nie powinna. Ale pewnie dojdzie 4000zł, chociaż to tylko dorzucenie dwóch krokwi do więźby, reszta to murek. Wysłałem zapytanie.

Projekt indywidualny to kupa, nie polecam (już jeden dom tak zbudowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

slabo to wyglada po modyfikacji


@kimikini: Może perspektywa, której nie czuję i
T.....k - >nie jestem pewien czy taka modyfikacja tego projektu nie okaze się droższa...

źródło: Nefris XL

Pobierz
@kimikini: Mógłbym w sumie zrobić kominek, ale w projekcie jest w dość beznadziejnym miejscu. Tak od czapy koło wejścia do salonu, wolałbym, by był gdzieś tam gdzie się siedzi, a to może być trudne patrząc na kształt wszystkiego ;)
Wydaje mi się, że nie powinna. Ale pewnie dojdzie 4000zł, chociaż to tylko dorzucenie dwóch krokwi do więźby, reszta to murek. Wysłałem zapytanie.


@TypowyZakolak: Znam ten projekt dobrze, dom w nefrisach g2. Wydłużenie to nie tylko dorzucenie dwóch krokwi, ale przeliczenie całej więźby dachowej, bo płatwie w tym projekcie są bardzo mocno wysilone, a tu zwiększasz rozpiętość jednego z odcinków o prawie 1,5m. W efekcie otrzymujesz większe reakcje z dachu na
Jeśli chcesz zrobić mamie pokój na poddaszu


@dombol: nieee, to ten na dole ma być, razem z łazienką. Na prawo od schodów. Zobacz:

https://i.imgur.com/cXRRxCj.png

Przeróbka moja, w paincie bo inaczej nie umiem :) rozciągnięcie o te 1,4 m da w efekcie spory pokój który można ogarnąć z aneksem kuchennym i własną łazienką (która dzięki temu rozciągnięciu ma dodatkowe miejsce na pralkę). I jest to osobne mieszkanie (niebieska krecha to ścianka z