Wpis z mikrobloga

Mirki #podroze #wlochy
W co warto się zaopatrzyć na podróż we Włoszech? Za miesiąc będę pierwszy raz w tym kraju, okolice Alp i może Wenecja (samolotem)?

Wypożyczał ktoś u nich samochód?? Wrażenia??

Dzięki za protipy!
  • 18
@kajak98: weź dobre buty, Wenecja to jedne wielkie schody. Wybierz się na wycieczkę po mieście z samego rana (ok 6), o 14 będzie już niemiłosierny tłum, więc wróć do mieszkania na sjestę, a po 18-19 znowu na spacer. Koniecznie wejdź do bazyliki św Marka.
@kajak98: Żeby było śmieszniej, to 2 rodzaje. Poszukaj adaptera na typ L. Jakieś ładowarki komórkowe wchodzą normalnie, podłączenie laptopa zazwyczaj kończy się wymianą gniazdka.
@bulba1605 A na te wyspy warto płynąc? Czym najlepiej się tam dostać? Myślałem o autobusie a resztę z buta chodzić. Nie korzystać z tramwajów wodnych bo drogie…
@kajak98: Burano bardzo mi się podobało, ale też trzeba dopłynąć tam w miarę wcześnie - ok 12 pojawiają się bździągwy od instagrama. Tam nie ma wyboru, musisz wziąć tramwaj wodny, ale po reszcie miasta tak jak i Ty planujesz chodziliśmy piechotą. Spokojnie da się to zrobić. Polecam dzielnicę Dorsoduro, tam widać jeszcze slady lokalsów, tj przedszkola, sklepy z akcesoriami do toalet, warzywniaki, itp
@ksab a miałeś do czynienia z wypożyczalniami aut??


@kajak98: Nie, nie miałem.
Co do Burano/Murano warto, ale trzeba pamiętać, że transport vaporetto trwa jakąś godzinę w jedną stronę.
@bulba1605 a orientujesz się jak działa komunikacja „dalsza” np z Wenecji do Mediolanu pociągiem? Słyszałem ze nie warto rezerwować biletów przed czasem bo oni lubią strajkować :/
@kajak98: pociągi we Włoszech są bardzo czyste i wygodne, ja mam też dobre doświadczenia z punktualnością. Najszybciej dojedziesz frecciarossa (ichnie TGV), ale są bardzo drogie. Nie polecam Mediolanu, na północy są ciekawsze miejsca do zobaczenia, Mediolan zepsuje Wam wrażenia z pierwszej wycieczki do Włoch. Strajki ogłaszane są zawsze wcześniej (obczaj sobie w necie harmonogram, po włosku strajki to scioperi - będzie całą lista z datami). Jeśli masz pewna date wyjazdu i
@kajak98: uważać na kieszonkowców w dużych miastach. W dużych miastach okropne są okolice dworców, lepiej się tam nie kręćcie i nie szukajcie tam noclegu, dużo bezdomnych I złodziejaszków. W wenecji warto odżałować kasę i przenocować w historycznej części miasta (nie w tym mestre), jak jednodniowi turyści wyjeżdżają to miasto wieczorem jest cudowne i bardzo bezpieczne. Generalnie trafiłeś na fanatyczkę Włoch i ja Ci będę bardzo polecać, kocham ten kraj, dla mnie