Wpis z mikrobloga

Jak wygląda sprawa z dronami w Polsce. Chciałbym sobie kupić na ali drona na prywatne potrzeby, do zabawy i robienia zdjęć na wycieczkach takich ciekawych ujęć z góry. Dron do 100zł (pierwszy dron, potem kto wie...) Czy są potrzebne jakieś zezwolenia? Czy lepiej sobie odpuścić
#drony
  • 10
  • Odpowiedz
@greenvblue86: Na loty każdym dronem posiadającym narzędzie do rejestrowania czyli kamerę lub aparat musisz zrobić darmowy kursik i zdać egzamin online na stronie drony.ulc.gov.pl. Bardzo fajne narzędzie bo zrobienie tego kursu zajmie Ci chwilę a zdobędziesz podstawową wiedzę bardzo przydatną do rozpoczęcia przygody z dronami. Odpuszczać nie należy, fajna zajawka.
  • Odpowiedz
@greenvblue86: za 100zł to nawet drona nie wypożyczysz, a co dokpiero kupić - zwłąszcza coś co nie odleci samo z siebie. Chyba, że chodziło o 1000zł to co innego

Nie ma teraz rozgraniczenia jeśli chodzi o zabawę i pracę, do 250g możesz latać wszystkim prawie wszędzie (rejestrujesz się, instaujesz apkę i latasz) - niestety w górach (tj. parkach narodowych) są zakazy. Poza tym zgłaszasz lot w apce i latasz do woli
  • Odpowiedz
@delBosque: zależy, jestem #teamdji ale masz jeszcze autele, siajomi i inne hubsbany, ale jestem zdania, że najlepiej kupić najdroższego drona DJI na którego Cię stać i to będzie najprawdopodobniej najlepszy wybór.
  • Odpowiedz
@greenvblue86 zabawki nie musisz rejestrować, ale nawet jeśli chodzi o zabawkę to nie ma nic za 100zł. Mój pierwszy dron w 2015 roku kosztował 200-300zł. Miał ziemniako-kamerką z kartą sd, oczywiście bez podglądu, ale i tak było dużo frajdy. No i zajawka została mi do dzisiaj.

@sirgorn: dobre podsumowanie, jestem tego samego zdania. Do tego care refresh - ostatnio zgubiłem drona, dji stwierdziło, że nie było winy pilota i za darmo
  • Odpowiedz
@robert-mackowski: autorzy stracili finansowanie i niestety jest bez wsparcia od dwóch lat.
"Mamy świadomość, że nie ma możliwości zainstalowania aplikacji mobilnej na nowszych urządzeniach Androida lub tych w których użytkownik zaakceptował Warunki korzystania z systemu po 1 stycznia 2023 roku. Prosimy, uwierzcie, że sytuacja nas potwornie bolesna."

( wpis z dzisiaj: https://www.droneradar.space/post/droneradar-space-zosta%C5%82-zaktualizowany-do-najnowszych-nsts-obowi%C4%85zuj%C4%85cych-od-12-06-2023 )

PS
Mi działa. :P
  • Odpowiedz