Wpis z mikrobloga

W sumie normalnie bym dał takie 6.5/10 moze 7/10 na zachętę, ale w tej grze jest power leveling co sprawia, że obiektywna ocena tej gry to będzie jakieś 4/10 xDD

Nie grałem w sporo mmo, ale w tych co grałem nienawidziłem power levelingu, jeśli gra ma power leveling to tak jakby developerzy zgodzili się z graczami (którzy "przeanalizowali" produkt i wykorzystują taką metodę oszukańczej progresji), że dana część rozgrywki to po prostu strata czasu xD i to nie jest szokujące, w zasadzie każde mmo ma endgame dopiero od pewnego momentu, czy gra nawet jak poe ma np akty, które są gówno warte. Tylko, że jak jest wprowadzony power leveling to te dwie grupy walą srake prosto na łeb normalnych graczy.

#diablo #diablo4 #gry
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@NewBlueSky: chyba subiektywna? A w sumie w czym PL przeszkadza? Z ciekawości pytam


@Nosane: no juz wyjasnilem, jakby ktos nie ogarnial. No dobra powtorze sie. Wszyscy zgadzaja sie na to, ze dane lvle (te na ktore sie uzywa power levelingu) sa strata czasu, tylko nadal sa w grze. W dobrym designie tego nie byloby w grze. Istnienie tego porozumienia (bo ktos musial wprowadzic power leveling) oznacza, ze nawet devowie są
  • Odpowiedz
  • 0
@Nosane: a jest to ocena obiektywna, bo oceniach techniczne elementy gry. Nie oceniam czy je lubie, po prostu jeśli developerzy (i gracze to potwierdzają) są świadomi, że dany element rozgrywki jest na tyle stratą czasu, że wprowadzają do gry mechanizm power levelowania, to znaczy, że świadomie sami z siebie dostarczają dowody na to, że design gry jest słaby.
  • Odpowiedz
No kumam, ale mi chodzi co Tobie w tym konkretnie przeszkadza. Bo piszesz, ze to ma
wpływ na normalnych graczy i w sumie nie wiem jaki. No bo przecież możesz z tego nie korzystać po prostu?
  • Odpowiedz
  • 0
wpływ na normalnych graczy i w sumie nie wiem jaki. No bo przecież możesz z tego nie korzystać po prostu?


@Nosane: chyba specjalnie nie oznaczasz, bo liczysz, ze te wykrety ci sie udadza. Oczywiscie, ze mnie to dotyka, bo trace czase grajac te N lvli, co sa strata czasu.
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: ale na czym polega power leveling w diablo? Co masz na mysli konkretnie?

Z tego co ja rozumiem to power levelling jest to wykorzystanie mechanik gry pozwalający na bardzo szybkim wbiciu wielu poziomów.

W d3 było np tak, że można bylo podstawowy 70 level wbić w kilka sekund.. tutaj nie widziałem nic takiego jak do tej pory

Także w czym rzecz?
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: szczerze to mi to w ogóle nie przeszkadza, wątpie żeby to poszło np do takiego stopnia, żeby boty będą ludziom power levelować postacie za hajs i gra przez inflacje poziomów dla innych straci całkowicie sens.

Na chwilę obecną jest tak wielka masa graczy, że każdy ze swoim podejściem znajdzie dla siebie miejsce.

Od czasu jak widziałem na yt filmik z „raidu” gildii w d2r, gdzie przez 12h cała grupa zaczyna
  • Odpowiedz