Wpis z mikrobloga

Zwykły makaron z sosem pomidorowym to jedno z moich ulubionych dań. uwielbiam tę prostotę, uwielbiam makaron i uwielbiam sos pomidorowy. Ale jak próbuję to danie zrobić w domu to nigdy mi nie Wychodzi, zawsze sos jest #!$%@?. nie wiem co robię źle, próbowałam już tyle różnych rzeczy (pomidory świeże, cherry, malinowe, pomidory z puszki, różne marki, różne dodatki, passata, koncentrat itp. itd.) i właściwie zawsze kończy się tak samo - sos ma taki dziwny nieprzyjemny posmak, zamiast mocno pomidorowego i lekko słodkawego. w restauracjach nigdy tego nie doświadczyłam. co mogę robić źle? może zbyt długo gotuję, albo na zbyt dużym ogniu?
#gotowanie #gotujzwykopem
  • 13
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@moll masło lub zwykły olej rzepakowy lub oliwę. zwykle smażę cebulkę i czosnek i do tego daję pomidory. troszkę soli i pieprzu, czasem bazylia i oregano, czasem szczypta cukru. to wszystko.
  • Odpowiedz
@szzzzzz: Może zmień patelnie/garnek, czasami przez kwaśne dziwnie smakuje metalem sos.
Ja też nie lubei jak sos pomidorowy jest taki "żrący" nie jest łagodny, dla mnie protipem okazało się dolewanie mleka do sosu, najlepiej jak najbardziej tłustego pod koniec gotowania. Nie powiem ci ile bo leje na oko, zależy jak bardzo chce złagodzić. Można też spróbować z słodką śmietanką 30%

Dodam, że ten tip podpatrzyłem w jakimś programie podróżniczym, i Włoszka
  • Odpowiedz
@szzzzzz: do jakiego stopnia smażysz cebulę i czosnek? Przypalony czosnek daje gorzki posmak. Lepiej lekko zeszklić i potem dusić w pomidorach
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@moll zwykle króciutko, cebula żeby tylko się zeszkliła i potem pół minuty-minutę czosnek. spróbuję jeszcze w innym garnku, może to jego wina, bo mam taki specyficzny i zawsze w nim robię.
  • Odpowiedz