Wpis z mikrobloga

Laptop podczas przeglądania mirko się wyłącza w sposób gwałtowny (jakby ktoś odpiął wtyczkę od komputera nie posiadającego baterii. Dzieje się tak czasem na baterii jak i na kablu. Jakieś porady?

#komputery #problem #laptopy
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Al_Bundy: A jeśli się tak zrobiło, a nawet zaniosło laptopa do przeglądu i dalej się przegrzewa i wyłącza przy bardziej wymagających zadaniach to co wtedy? Do śmieci? :<
  • Odpowiedz
@omgyolk: znajomemu się przegrzewał BARDZO laptop, film oglądał i po 20% mu padał, rozkręciłem ze znajomym, nawet kurzu dużo nie było, po wymienieniu samej pasty termoprzewodzącej temperatury mu spadły o 20 stopni i może oglądać 10 filmów pod rząd ;)
  • Odpowiedz
@Alver: a to w takim razie przeglądarka może powodować jakiś konflikt i po prostu wykrzaczać system (często powoduje to plugin flasha) - kwestia laptop się resetuje, czy wyłącza i musisz z palucha uruchomić?
  • Odpowiedz
@Al_Bundy: Mój laptop był już w takiej agonii, że wyłączał się po 5 minutach użytkowania. Fakt faktem, że serwisant wyciągnął spory kocur kurzu ze środka, ale jak go pytałam 3 razy to powiedział mi że tak, wymienił pastę. I wziął ode mnie 35 funtów :<. Do tej pory nie mogę zrobić nic co obciążyłoby komputer, np zagrać sobie w Icewind Dale na które gapię się codziennie z utęsknieniem ;c. Mogę
  • Odpowiedz
@omgyolk: zakładam się o 100 funciaków, że jednak nie wymienił :) idź do jakiegoś profesjonalnego serwisu a nie do oszukistów, jeśli mieszkasz w anglii (często tam oszukują przy serwisie komputerów)

jeśli to był polak, to normalne, że w-----ł polaka

jeśli anglik, to w-----ł polaka, bo polak ;)
  • Odpowiedz
@Al_Bundy: Kurczę, ludzie mnie ostatnio totalnie w-------ą. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy zaobserwowałam szczególne nasilenie chamstwa i braku szacunku do drugiej osoby. Nie rozumiem tego. Pracujesz w serwisie komputerowym?
  • Odpowiedz
@omgyolk: nie, jestem informatykiem-programistą-pasjonatem, pracuję w domu, na co dzień zarabiam programowaniem a sprzęt naprawiam przeważnie dla znajomych

@Alver: hmm, to szczerze brakło mi już pomysłu, musiałbym go pomacać i zobaczyć jak się zachowuje, co dokładnie powoduje wyłączenie - przyczyn może być multum, od softu (spróbowałbym format na początek), na jakimś uszkodzeniu płyty głównej, które "aktywuje" się kiedy pojawią się sprzyjające okoliczności kończąc

generalnie wygląda to na jakieś
  • Odpowiedz
@Al_Bundy: Format był stosunkowo nie dawno ale działo się tak już na Win 7 (obecnie 8.1) . ALe teraz stało się to po raz 6 lub 7 w przeciągu 4 miesięcy. Dlatego ciężko raczej aby nawet oddając komuś laptopa na parę dni dać gwarancję że to się stanie. Dodatkowo jeszcze zauważyłem że sam się wybudza z uśpienia jeśli jest na baterii (wtedy wiem na 100% bo rozładowuje baterię)
  • Odpowiedz
@Alver: z wybudzaniem sam z siebie się spotkałem nawet u siebie w nowym lapku (nieźle mnie s------l w nocy nastraszył), ale niestety bez bliższych oględzin nic więcej nie pomogę
  • Odpowiedz