Wpis z mikrobloga

Mignęło mi na yt i pierwszy raz od dawna odpaliłem doktorka i chyba udało mu się wypluć tym razem coś sensownego. Mentzen to bezpłciowy kuglarz, który zagarnia młody elektorat bez żadnego zaplecza i kadr.
#napierala
Narcyz_ - Mignęło mi na yt i pierwszy raz od dawna odpaliłem doktorka i chyba udało m...
  • 11
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@catboykami moim zdaniem jest tak jak Piotruś powiedział. Oni mają te kilka procent, może 3 betonowego elektoratu i reszta pościągana najróżniejszymi obietnicami.

I pewnie nadal jest szansa na zbudowanie jakiejś 3 poważnej partii
  • Odpowiedz
minimalny kosztem podbiera elektorat (może i młody ale mimo wszystko) pisu


Na czym opierasz to założenie?

Oni mają te kilka procent, może 3 betonowego elektoratu i reszta pościągana najróżniejszymi obietnicami.


Sądzę, że mają więcej. W sumie jako jedyna partia w Polsce, a przynajmniej taka którą pamiętam, zrobili w miarę bezbolesne przekazanie władzy młodszym. Pytanie tylko o Korwina czy będzie ciążył jego brak czy wprost przeciwnie. Nie mam dostępu do wewnętrznych badań elektoratu
  • Odpowiedz
@Narcyz_: Może i racja, ale Piotrula jest ostatnim człowiekiem do zarzucania komuś bycia patologicznym kłamcą xD. Szczególnie jak mijał się z prawdą na temat oblania swojej habilitacji z powodów politycznych.
  • Odpowiedz
  • 1
@schweizer: że partia Mentzena nie ma programu, jasno określonych poglądów, tylko lawiruje między swoimi radykalnymi wyborcami, jednocześnie chcąc zagarnąć normalnych wyborców. Z tego, że ta partia jest zbudowana na luźno skonstruowanych formułkach, "młodzieżowemu podejściu" (typu nagrywanie filmików na tiktoka, spotkania na których pije piwo itd., ogólnie buduje swoje poparcie nie na kompetencjach, a na byciu "fajnym gościem") i nie ma w swoich szeregach nikogo kto miałby jakieś doświadczenie w dużej polityce.
  • Odpowiedz
@Narcyz_: 1) Na tym polega współczesna demokracja, że występujesz w castingu i musisz przekonać do siebie ogromne rzesze ignorantów, którzy polityką się nie interesują i bladego pojęcia o niej nie mają. Kogo obchodzi jakiś program czy poglądy, proszę nawiązać kontakt z rzeczywistością.
2) Nie no wiadomo, doktor prawa z własną kancelarią i biznesami nie ma żadnych kompetencji, bo poznański przegryw ze schowka na miotły wykładający na prywatno-gówno-uczelni, którego głównym źródłem utrzymania
  • Odpowiedz
@Narcyz_:

że partia Mentzena nie ma programu, jasno określonych poglądów, tylko lawiruje między swoimi radykalnymi wyborcami, jednocześnie chcąc zagarnąć normalnych wyborców.


Żadna nie ma. Rzeźbią na bieżąco. Programy były modne koło 2000, ale nikt ich nie realizował.

Z tego, że ta partia jest zbudowana na luźno skonstruowanych formułkach, "młodzieżowemu podejściu" (typu nagrywanie filmików na tiktoka, spotkania na których pije piwo itd., ogólnie buduje swoje poparcie nie na kompetencjach, a na byciu
  • Odpowiedz
@Goatlord: Dla mnie to jest bardzo symptomatyczne, że inne partie mogą bezkarnie piehdolić o 800 plusach, 14. emeryturach etc. i żaden mądrala się nie zająknie nawet o skutkach takich programów dla gospodarki i skąd weźmiemy na to pieniądze. Ale już od Konfy wymagamy 200% merytoryki, bo jak nie. to wiadomo: POPULIŚCI i każdą złotóweczkę się im w mediach wylicza.

Btw zamknięcie wrealu24, o którym kiedyś dyskutowaliśmy, okazało się bezprawne. Nawet dla
  • Odpowiedz
@schweizer:

Dla mnie to jest bardzo symptomatyczne, że inne partie mogą bezkarnie piehdolić o 800 plusach, 14. emeryturach etc. i żaden mądrala się nie zająknie nawet o skutkach takich programów dla gospodarki i skąd weźmiemy na to pieniądze. Ale już od Konfy wymagamy 200% merytoryki, bo jak nie. to wiadomo: POPULIŚCI i każdą złotóweczkę się im w mediach wylicza.


Ciężko mi się odnieść, wylogowałem się z polskiego piekiełka. Uważam, że Konfa
  • Odpowiedz