Wpis z mikrobloga

Mirki muszę coś obliczyć do pracy, zapomniałem o tym trochę a pije już piwo bo w końcu jest weekend i musk już nie pracuje jak powinien więc zdaje się na was.

Muszę obliczyć powierzchnię blachy do założenia.

To jest tzw redukcja nie wiem jak to się fachowo nazywa - z małego na duże, okrągłe i długie, jak lejek wsumie. U podstawy ma fi 1800mm i schodzi się do fi 200mm.
Wysokość to równe dwa metry wg rysunku jednak trzeba skończyć 50mm przed każdym kołnierzem więc potrzebuje obliczyć na 1900.

Taki lejek do pudru z sera ale mniejsza z tym. Na to przychodzi jeszcze 130mm izolacji. Jak obliczyć zewnętrzną ( już zaizolowaną) powierzchnię?

#matematyka
#kiciochopyta
  • 7
  • 0
@Niedobry generalnie jak nie teraz to już już wcale bo jest weekend i w #!$%@? zapomnę o tym i oblicze sobie na maszynie za jakiś czas a klient chce wiedzieć w poniedziałek rano a najlepiej już a tak włączyłem wykop przy okazji i mi się skojarzyło że ktoś może pomóc na szybko, czasem od weekendu € jest ważniejsze tym bardziej że mam #!$%@? bo jestem akurat po 2 tygodniowym urlopie.

Palenie nic
@Gorbo2004: nie bardzo czaję, ma to kształt (ściętego) stożka czy jakiś inny?
Musiałbym rysunek zobaczyć żeby odpowiedzieć na 100%

I nie wiem też czym jest fi 1800 / fi 200. Średnica? Promień? Obwód zewnętrzny w tych miejscach?