Wpis z mikrobloga

Hej #olsztyn i #warmia #mazury i #warminskomazurskie

Mam w planach wycieczkę w wasze okolice (z różową zwiedzamy każde województwo po kolei). Dwa dni temu jeszcze miałem w planach podróż w inny zakątek Polski ale po wzięciu pod uwagę dostępnego czasu i odległości - jesteśmy z centrum Polski - jedziemy do was ( ͡ ͜ʖ ͡)

Co moglibyście polecić w waszym regionie? Ograniczeni jesteśmy 3 dniami, na pewno odwiedzimy #olsztyn i #frombork . Chciałbym też zobaczyć Wilczy Szaniec i Giżycko (i oczywiście wszystko po drodze). Trasa jeszcze nie jest dokładnie ustalona ale lubimy jeździć kątami i odwiedzać dziwne i rzadziej uczęszczane a ciekawe miejsca a jest u was tego sporo. Mile widziane żeby jak najmniej czasu spędzić w samochodzie dlatego Giżycko to chyba będzie najdalej wysunięty punkt w który się udamy także wszystko co możecie polecić w takim mniej więcej trójkącie (Frombork - Olsztyn - Giżycko) jest dla mnie informacją na wagę złota ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do preferencji turystycznych to lubimy architekturę (zamki, pałace, rzeźby, pomniki, obiekty sakralne w tym grobowce i mauzolea), tętniące życiem i dobrze zachowane rynki miast, muzea o nietypowej tematyce, miejsca atrakcyjne przyrodniczo i chętnie spróbujemy też rekreacji jeśli macie coś godnego polecenia. Tak jak wspomniałem - chodzi o jak najlepsze poznanie regionu mimo ograniczenia czasowego.

Każdy punkt który mi wskażecie na pewno sprawdzę także śmiało sypcie pomysłami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#podroze #podrozujzwykopem #zwiedzajzwykopem
  • 3
via Wykop
  • 0
@Anoniemamowy: miałem właśnie wrażenie, że 3 dni to wybitnie mało na całe województwo (pomijając dalekie nadgraniczne skraje). w Olsztynie jeden dzień wystarczy?