Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad wynajmem długoterminowym. Może moglibyście polecić firmę jak również jakieś auto z mozliwością wynajmu? Szukam auta niskobudżetowego. Najchetniej na gaz, moze byc kilkuletnie
Wynajem na 3-6 miesiecy z możliwością przedłużenia o kolejne miesiace. Limit 2-3ttys km w miesiacu. W pełnej opcji ubezpieczenia i napraw. Segment B, C #wynajemsamochodu #najemdlugoterminowy #wynajemdlugoterminowy #samochody #motoryzacja
  • 9
  • Odpowiedz
@tarkan: @tarkan: Ale chodzi Ci tutaj o poradę w zakresie samochodu? Czy o kontakt do firmy? Zerknij sobie na stronę Master1: https://www.master1.pl/ Jest to chyba największa firma, która oferuje samochody na wynajem długoterminowy. Zerknij sobie co aktualnie maja. Możesz ewentualnie wybrać się na jeden z ich placy i zobaczyć co jest na miejscu.
  • Odpowiedz
  • 0
@asyla: A jakieś porównanie w stosunku do leasingu? No nie ukrywam, ze zastanawiałem się na początku nad leasingiem, ale firma istnieje dopiero miesiąc. I nie wiem czy będzie szansa uzyskania w przypadku tak krótko istniejącej firmy.
  • Odpowiedz
@tarkan: W przypadku miesięcznej firmy będzie Ci bardzo trudno uzyskać gdziekolwiek leasing albo kredyt bo banki i firmy leasingowe nie są chętne w udzielaniu takiego finansowania dla nowych firm. I pisze to z własnego doświadczenia. W przypadku wynajmu nie będzie takiego problemu, poza tym nie masz tutaj wysokiego wkładu włąsnego. Jeśli samochód Ci się spodoba, możesz go również wykupić po zakończeniu umowy (aczkolwiek większość osób po tych 2 latach wynajmu zmienia
  • Odpowiedz
@tarkan: Ogólnie odpowiedz sobie na pytanie. Czy chcesz zatrzymać samochód czy nie. Jeśli chcesz zatrzymać samochód na dłużej to leasing może być atrakcyjniejszy. Ale jeśli zależy Ci na samochodzie na rok czy na dwa i nie chcesz potem bawić się ze sprzedażą to możęsz wziąć pod uwagę najem długoterminowy. W przypadku najmu na pewno zaletą jest stała miesięczna rata, tak wieć mozesz z góry zaplanować sobie wszystkie wydatki bo w tej
  • Odpowiedz
  • 0
Zależy mi ogólnie na tym aby było tanio, wygodnie i w miarę bezawaryjnie. Cenię też swój czas. Udział własny na start jak najmniejszy.
  • Odpowiedz
@tarkan: No to w przypadku master1 masz mozliwość wzięcia sobie samochodu nawet bez wkładu własnego. Jak i stała ratę, czyli stały miesięczny czynsz, który uwzględnia wszystkie dodatkowe koszty związane z utrzymaniem samochodu. Tak wiec koszty tutaj sa praktycznie zerowe.
W przypadku leasingu raczej nie ma takiej opcji, wszystkie firmy wymagają opłaty wstępnej, która możę być rózna ale zazwyczaj nie jest to mniej niż 15 000 zł, w przypadku droższych samochodów oczywiście
  • Odpowiedz
  • 0
No to tutaj jestem zaskoczony, bo wydawało mi się, że i w przypadku najmuj jest jakaś oplata wstępna.
  • Odpowiedz