Wpis z mikrobloga

Jeśli wrzucę w koszty laptopa do 10k + VAT, to nie muszę go uwzględniać jako środek trwały, tym samym w następnym miesiącu mogę zamknąć działalność i zostawić sobie komputer już tylko do użytku prywatnego i nie będę musiał wyrównywać żadnych kwot i niczego wyprowadzać z firmy, mam rację? A gdyby to była stacjonarka w tej samej cenie, do której musiałbym dokupić monitor i inne peryferia - to to się liczy jako funkcjonalna całość czy osobne zakupy (innymi słowy czy całym zestawem nie mogę 10k przekroczyć czy każdym zakupem z osobna)? To 10k jest dla Was w ogóle jakimś kryterium przy zakupach czy nie dbacie o to?
#ksiegowosc #b2b #programista15k #jdg
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@Blomex Muszę zlikwidować nawet jeśli to nie był środek trwały? Nie żebym chciał zrobić wałek, po prostu kupiłbym sobie kompa na firmę, ale nie wiem, co będzie z firmą za trzy miesiące choćby. Może znajdę lepszą pracę na UOP, może mnie wypalenie zajedzie i zamknę działalność. Więc nie chciałbym sobie zrobić problemów w razie czego, tak jak jest np. z leasingiem auta, że trzeba komuś przekazywać.
  • Odpowiedz