Wpis z mikrobloga

2.06.2023, Warszawa (PAP) - Polski Fundusz Rozwoju zgłosił wniosek na walne zgromadzenie Banku Pekao, by z zysku netto za 2022 rok bank wypłacił 5,42 zł dywidendy na akcję, co daje łączną kwotę dywidendy na poziomie 1,423 mld zł - poinformowało Pekao w komunikacie. Wcześniej zarząd rekomendował wypłatę 3,65 zł na akcję.

PFR, który ma 12,80 proc. akcji Banku Pekao, proponuje też, żeby dniem dywidendy był 4 lipca, a jej wypłata nastąpiła 18 lipca.

Wcześniej zarząd Pekao proponował, by dywidenda za 2022 rok wyniosła 3,65 zł na akcję.

o.O

https://stooq.pl/n/?f=1555621

#gielda
  • 7
@Lewy91: z mojej perspektywy dynamika SSP jest taka, że ich wartość rynkowa jest zaniżona przez to że głównym akcjonariuszem jest skarb państwa. Dywidendy balansują tą wadę i dzięki nim w ogóle jest jakiś sens inwestowania w państwowe spółki. Śmiałem się po prostu z komentarza Wookiego.

Gorzej z takimi spółkami jak KGHM, bo tam wartość jest bardzo duża, ale hajs wyprowadzany do rządu takimi sposobami jak podatek miedziowy. Tymczasem akcjonariusze dostają jakieś
@DubKidz: spółka nie może wypłacać zbyt dużych dywidend, gdyż to może być niekorzystne dla rozpoczętych już inwestycji. W tym przypadku mamy bank dla którego płynność finansowa jest bardzo ważna, o czym przekonało się kilka banków z USA. Ja nie mam nic przeciwko dywidendom ale ja widzę tę sprawę tak że chcemy wydoić SSP jak najwięcej i nie obchodzi nas co z nią będzie w dłuższej perspektywie. Wielkie fundusze takie jak Blackrock