Wpis z mikrobloga

Ej mirki z #motoryzacja #samochody co będzie lepszym wyborem na dłuższe podróże: jeep grand Cherokee 3.7 benzyna, czy Land Rover Discovery 2.7 diesel? Oba podobne roczniki, 2005-2007. Zakładam że w każdego trzeba będzie włożyć przynajmniej po 10-15k na naprawy wstępne, nawet jeśli kupię w dobrym stanie.
  • 16
@wafel93: Do czego potrzebujesz. W ostrzejszy teren to Jeep (Dużo części prędzej znajdziesz warsztat znający się na tym) Land jest idealny jako auto uniwersalne i jako wyprawówka(Będzie wygodniejszy) Niestety będzie z utrzymaniem no i trochę frankensztajn bo 2.7 jest z PSA no i znaleźć warsztat godziwy to też trzeba będzie ogarnąć
@Szlaufman: w przyszłym roku na lato planuje zrobić objazd po Szwecji i Norwegii na jakieś 3 miesiące. Trochę campingu (namiot dachowy), pracuje zdalnie. Poza tym, może moja dziewczyna będzie go użytkować, ale niezbyt często
@wafel93 serio rozważasz V6 2.7HDi, musisz mieć mocną zajawkę skoro chcesz to jeszcze kupić upchane w Landro. No nic twoje pieniążki, tylko nie mów potem że nikt nie mówił ci o tym że ten silnik to konstrukcyjny złom. Co do 3.7 się nie wypowiadam, jednak zapewne nie może być gorszy od tego farncusko/brytyjskiego złomu.
@TrionicSe7en: toteż się pytam tutaj, bo praktycznie każdy 4x4 większy wóz ma złe opinie. Wbrew pozorom, np na Autocentrum ten land rover jest grubo powyżej średniej jeśli chodzi o oceny auta. Stąd też pomysł, bo nie mam rozeznania.
@wafel93 moj znajomy to ma już 12 lat, kupił RR Sporta 3.0 HSE. Czasem tym smigam i to naprawdę fajnie jeździ. Jego jeździ, chociaż kilkanaście tysięcy wciągnął, ostatnio wyszło że turbiny są na wykończeniu i trzeba się szykować do wymiany: czyli buda do odkręcenia od ramy ( ͡° ʖ̯ ͡°) i naście tysięcy do wsadzenia. Powiem tak 2.7 to padło, 3.0 trochę lepszy, dlaczego Landro i Range mają
@TrionicSe7en: a jakbym znalazł takiego 3.0 w dobrym stanie, nie będzie strach nim jechać do Skandynawii? Właściwie to pewnie jeep jak i LR jest egzotyczny tam, ale słyszałem że do jeepa jednak więcej fachowców w PL chociaż
@wafel93 trudno mi powiedzieć, czy w Skandynawii sobie poradzą z serwisem LR. Wiem jedno ze znaleźć uczciwe 3.0 w tych pieniądzach jest bardzo trudno, często kupują te samochody ludzie którzy potem mają problem to utrzymać. Naprawdę potrafią zrobić te samochody tajfun w kieszeniach.
@TrionicSe7en: :(
A co byś polecił jako w miarę niezawodne i nie rujnujące 4x4? Chce pojeździć przez pół roku, mogę zainwestować trochę w naprawy początkowe, bo mam jeszcze dużo czasu
@wafel93 nie che ci doradzać w tej kwestii tak na 100%, znam jedynie kwestie związane z Landro i RangeRoverami, znam ludzi którzy to mieli: 2.7 i 3.0

chciałbym ci doradzić Land Criusera J120 z 3.0d ale mam znajomą która to kupiła w salonie chyba w 2009 roku i po 4/5 latach korbą wyszła bokiem () żadne terenowe jeżdżenie, praktycznie bulwarówka to była. Następne są Subaraki z 2.0d B4,