Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanko, ostatnio robiłem remont ścian w bloku z starej płyty i oczywiście zeskrobalem starą farbę i na pierwszą warstwę dałem gips szpachlowy dolina nidy, a potem dwie warstwy gotowej gładzi gipsowej. Jako, że robię kolejny remont chciałem sie zapytać czy jest konieczny ten gips szpachlowy, czy odrazu można robić gładzią pierwsza warstwę po zagruntowaniu ścian? #remont #remontujzwykopem
  • 6
Hej, mam pytanko, ostatnio robiłem remont ścian w bloku z starej płyty i oczywiście zeskrobalem starą farbę i na pierwszą warstwę dałem gips szpachlowy dolina nidy, a potem dwie warstwy gotowej gładzi gipsowej. Jako, że robię kolejny remont chciałem sie zapytać czy jest


@kanline: A pod farbą był jakiś tynk? Jak tak to bym zagruntował, większe ubytki uzupełnił gipsem, a potem gładzią i tyle.
via Android
  • 0
@Straszak_pl jest cienka warstwa tynku dosyć sie kruszy i w niektórych miejscach zejdzie do gołej ściany, a w niektórych nie, więc na siłę nie skrobię. Gipsem mi się ciężko robi, bo szybko zastyga, a zastanawiam sie czy odrazu gładzią nie robić.
@kanline: to zależy od ścian. Gładź jest tylko do wygładzania ścian, na większe ubytki się nie nadaje bo spęka. Ogólnie użyłeś jeden z najgorszych gipsów szpachlowych jakie są. Możesz użyć do równania gładzi startowej lub lepszego gipsu szpachlowego. Przyjemnie się robi gipsem nida start od Semina lub gładzią mp start/finisz od Knaufa.