Wpis z mikrobloga

Mam dziwne przeczucie że ta ustawa o badaniu wpływów rosyjskich nazwana lextusk jest ogromną szansą dla opozycji. Przecież ewentualne uwalenie Tuska przed wyborami nie przyniesie PiSowi nic dobrego. W takim wariancie zastępuje go Trzaskowski i dostaje cały elektorat Tuska plus swój bardziej lewicowy elektorat oraz co ważne głosy ludzi #!$%@? takim przekrętem. Ja zaznaczę że Trzaskowski miał 10 milionów głosów w ostatnich wyborach. Taka próba wysadzenia kandydatury komuś tuż przed wyborami byłaby skandalem i mogłaby zmobilizować dużą część niezdecydowanych którzy właśnie będą kluczowi do wygrania tych wyborów. #politka #ukraina #bekazpisu
  • 28
  • Odpowiedz
@Konigstiger44: Ile wy macie lat ludzie? Kogo obchodzą jakieś komisje od czasu komisji Rywina? Było już z 10 takich komisji od tamtego czasu i po jednym, dwóch posiedzeniach wszyscy się nudzili i mieli to gdzieś. Kto w czasach Tik-toka twittera i fejsbuka będzie miał czas śledzić ględzenia gadających głów? Żyjemy w świecie w którym nikt nie pamięta wydarzeń sprzed tygodnia.
  • Odpowiedz
@Konigstiger44: Ile wy macie lat ludzie? Kogo obchodzą jakieś komisje od czasu komisji Rywina? Było już z 10 takich komisji od tamtego czasu i po jednym, dwóch posiedzeniach wszyscy się nudzili i mieli to gdzieś.


@Thorkill: nie chodzi o ględzenie komisji ale o uwalanie przeciwników pod hasłami walki z kacapami.
  • Odpowiedz
no ja wspominam komisję amber gold


@Konigstiger44: Ja już z tej komisji nic nie pamiętam. Nawet zapomniałem że tam Tusk był kiedyś. Czas komisji się skończył po pierwszej. Odwiedzający komisje nauczyli się z nimi postępować a poza tym świat tak przyspieszył że nikt już się nie zatrzyma aby poświęcić temu więcej uwagi.
  • Odpowiedz
nie chodzi o ględzenie komisji ale o uwalanie przeciwników pod hasłami walki z kacapami.


@cieciowy: Nikt nie będzie nikogo uwalał. Zostało parę miesięcy do wyborów nikt nic nie zdąży zrobić. Jakie się zbiorą 3-4 razy w pełnym składzie i kogoś przesłuchają do października to będzie sukces.
  • Odpowiedz
@Konigstiger44: głosowałem na Trzaskowskiego w drugiej turze i wcale nie dlatego, że go lubię czy popieram jego program. Brzydzę się nim i mam niesamowity ból dupy że byłem zmuszony postawić przy jego nazwisku krzyżyk.

@Thorkill ale czy pisowcy naprawdę muszą taki pisany na kolanie chłam odstawiać. Mamy potężny problem z dezinformacją w internecie, ruskie wpływy, chińskie i nasz własny burdel. Zamiast coś zrobić dla kraju to zaczyna załatwianie się prywatnych porachunków
  • Odpowiedz
Nikt nie będzie nikogo uwalał. Zostało parę miesięcy do wyborów nikt nic nie zdąży zrobić. Jakie się zbiorą 3-4 razy w pełnym składzie i kogoś przesłuchają do października to będzie sukces.


@Thorkill: tym ludziom nie potrzeba wielu merytorycznych spotkań. jeżeli uznają to za stosowne - na pierwszym zebraniu mogą przejść do rzeczy. ta komisja niczego badać nie musi. to robota służb a nie komisji.
  • Odpowiedz
ale czy pisowcy naprawdę muszą taki pisany na kolanie chłam odstawiać


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Powodem powstania tej komisji było to że - PiS partia od 2010 r. oskarżano o rusofobie - nagle w 2022 r. została nazwana przez tych samych ludzi sojusznikiem Putina". No i ten "myk" zrobił sam Donald Tusk żądając komisji śledczej w sprawie ruskich wpływów. Więc w stylu drabin eskalacyjnych Bartosiaka - PiS powiedział "sprawdzam" - a PO powiedziało "pas".
  • Odpowiedz
@Konigstiger44: Albo Pis pójdzie na całość i wygra nieuczciwe wybory albo zmięknie pod naciskiem silniejszych oni są mocni tylko w gębach i do Polaków. Wiadomo że Tuskowi włos z głowy nie spadnie Kurdupel modli się by Tusk jeszcze żył 100 lat bo tylko Tusk czyli ideologiczny wróg mobilizuje elektora (no sekta no). Sam wolałbym że Czosnek został premierem lub prezydentem albo ktoś inny młody zdolny niż kolejny dziadek. Na Trzaskowskiego szybciej
  • Odpowiedz
@Thorkill: Tusk chciał komisji sejmowej, komisji gdzie będzie podobna liczba ludzi z opozycji jak i rządu, a nie że komisja złożona będzie w zasadzie z samego rządu, do tego komisja sejmowa ma inne prawa, więc najpierw doczytaj czym się te komisje różnią, potem sprawdź jaką komisję chciał Tusk, a potem powielaj brednie Mateckiego że PiS zrobił sprawdzam i Tusk się obsrał.

Argument że PiS oskarżany o rusofobię, akurat teraz przed wyborami,
  • Odpowiedz
Ile wy macie lat ludzie? Kogo obchodzą jakieś komisje od czasu komisji Rywina? Było już z 10 takich komisji od tamtego czasu


@Thorkill: I żadna nie miała uprawnień do wydawania orzeczeń zastrzeżonych dla sądów.

Inna rzecz, że pisowcy to tacy debile i nieudacznicy, że #!$%@? z tą koalicją zrobią.
  • Odpowiedz