Wpis z mikrobloga

#zus #pracodawca

Siema, mam taką sprawę może ktoś sie orientuje
Mianowicie nie jestem studentem ale w jednej pracy jestem zatrudniony jako student i zachciało mi się drugiej pracy ale tam juz nie jestem studentem i się skapneli ze w jednej jestem a w drugiej juz nie i teraz pytanie czy ten pracodawca u którego nie jestem studentem może mnie podać do zusu?
Chcą żebym podpisał oświadczenie ze ich okłamałem co do mojego statusu student ale żadnej umowy gdzie jest napisane ze jestem studentem nigdy nie podpisywałem.
I czy będą wtedy kontrolować pracodawcę u którego jestem zatrudniony jakoś student?
  • 4
@farops: uuu, #!$%@?. Dobrze, że status studenta to zusy obniża, a nie pity. Skarbówka nienprzyjedzie o 6 rano z karabinami, ale i tak trzeba prostować i płacić zaległe składki z odsetkami. Postaraj się wyprostować to szybko i na przyszłość przed kłamaniem zbadaj konsekwencje.
via Android
  • 0
@kiciek
Już to prostuje ale czy kadrowe mają jakąś podstawę prawną żeby podać mnie do ZUS?
Bo z tego co księgowe mi mówiły to muszą być #!$%@? żeby to zrobić
@farops: to ich obowiązkiem jest płacić twoje składki. Skoro tego nie robili, na podstawie twojego oświadczenia, to chcą mieć dupochron. Ty też wolisz zapłacić te składki niż się z zusem #!$%@?ć. Nie powinieneś mieć szczególnych konsekwencji jeśli to szybko ogarniesz.
via Android
  • 0
@kiciek
W 2 pracy wyślą mi wypłatę oskladkowaną, tylko boję sie o to ze do ZUS mnie podadzą ze w 1-wszej pracy jestem studentem i nie płacę składek