Wpis z mikrobloga

Chylę czoła przed tymi którzy na własną rękę postanowili podjąć szaleńcze wyzwanie konwersji swojej lustrzanki, bezlusterkowca czy też kompaktu z zoomem optycznym na Infrared albo Full Spectrum i im się to udało. Zdjęcie Full Spectrum po udanej konwersji aparatu Vivitar Vivicam X426 z balansem bieli mniej więcej ustawionym na zieleń i lekko podciągnięty kontrast i nasycenie. Sporo tu podczerwieni i może trochę UV. Musiałem dobrze poszukać zanim kupiłem stary używany aparat specjalnie do celów konwersji bo jest to szalenie trudna sprawa.

#fotografia #podczerwien #infrared #uv
daro1 - Chylę czoła przed tymi którzy na własną rękę postanowili podjąć szaleńcze wyz...

źródło: fs_3

Pobierz
  • 9
@daro1: modowanie IR/FS aparatu często sprowadza się do ściągnięcia filtrów z matrycy chociaż czasem filtr trzeba "zmyć" i złożyć wszystko do kupy, tak żeby działało (σ ͜ʖσ)
Aparatów polecam szukać na forach o astrofotografii, często można tam trafić naprawdę dobre przerobione aparaty.
  • 1
@Dwudziestydrugi: Jasne. Aż musiałem zniszczyć ze cztery aparaty żeby z piątym wreszcie się udało. Wiesz że to nie taka prosta sprawa? No fajnie łatwo odkręcić, wyjąć filtr a potem wszystko złożyć do kupy bez niego albo ze szkłem zastępczym a tu może się okazać że jest jakiś błąd obiektywu albo coś nie łączy i aparat jest już w zasadzie bezużyteczny.
A entuzjaści później te filtry usuwają żeby foto wyszło ciekawsze albo żeby było na nim więcej widać.


@Dwudziestydrugi: brzmi trochę jak złote kable w branży audio, czy takiego zdjęcia nie trzeba potem i tak obrabiać żeby wyciąć co nie co ?