Wpis z mikrobloga

#pracazdalna
Cześć. Czy w związku z wprowadzeniem tych 24 dni pracy zdalnej na żądanie, pracodawca ma prawo wprowadzić swoje własne ograniczenia? Własnie się dowiedzielismy, ze po długich walkach łaskawie "pozwolą" nam wykorzystywać te zdalną xD Wprowadzili jednak warunki typu
- informacja z dwudniowym wyprzedzeniem
- praca zdalna nie może jakby sąsiadować z urlopem- czyli jak mam urlop na piatek, nie mogę zdalnej na czwartek
- zakaz zdalnej w poniedziałki i piątki
- mamy podawać swoje prywatne numery telefonów, bo były przypadki ze ktoś tam brał zdalkę i nie pracował, nie było z nim kontaktu, więc chcą mieć inny numer kontaktowy xD

Firma koreańska, cały pion managerski to Koreanczycy no i oni ze swoim trybem pracy twierdzą że nie ma czegoś takiego jak praca zdalna no i cała ta sytaucja wygląda tak, jakby zostali zmuszeni do udzielania tych 24 dni, ale przy okazji szukajac wszelkich sposobów zeby tego nie wykorzystywać.
Nie chcę zmieniać pracy, zarobki i wszystkie inne warunki są git, ale nie ukrywam ze własnie praca zdalna to coś co by często ułatwiło mi żyćko.
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@j44ska: No, tu najmniejszy problem bo po 10 latach pracy i tak większość go ma, z reszta mogą mnie łapac na messengerze czy nawet instagramie. I ja osobiscie nie mam z tym problemu, no ale to w #!$%@? śliskie jednak, że pracodawca tego wymaga.
Dodatkowo, o czym jeszcze zapomniałem, chcą weryfikować wysokośc premii rocznej pod kątem wykorzystanych dni na zdalnej
  • Odpowiedz
@manamana90: Ta nowa ustawa nic nie mówi o ograniczeniach pracy zdalnej. Firmy jednak wykorzystują ją do pretekstu aby wprowadzać własne regulaminy aby zmusić ludzi do pracy z biura.
  • Odpowiedz