Wpis z mikrobloga

@Vhetman: W końcu heteroseksualne kobiety nie zabijają dzieci. Oh, wait...

Orientacja nie ma nic wspólnego (chociaż wrzucając ten news pewnie chcesz sugerować coś innego, bo w Twoim przypadku to typowe), morderstwo to morderstwo i za to należy się wyrok.
@Roxar123: W twoim idealnym świecie wszyscy składają się na kogoś w Pcimiu Dolnym. Są odpowiednie środki obrony przed napastnikiem. Jeżeli chodzi o dzieci, to bronic je powinni rodzice - to świadczy o ich odpowiedzialności.
@masej:

Przestępca, który przeważnie dorasta w patologicznym środowisku i jest obyty z bronią i przemocą, prawie zawsze ma przewagę nad ofiarą.

I nie, nie uważam, że ofiary przestępstw powinny dostawać pomoc od państwa. Ale państwo powinno zapewnić im bezpieczeństwo, możliwie najskuteczniej. Resocjalizacja jest skuteczna, kara śmierci nie.
@Roxar123: Załóżmy, że twój przestępca ze środowiska patologicznego posiada zdolność władania bronią na 80%. Dzisiaj napada na ofiarę bez broni - jej skuteczność 0%. Za jakiś czas napada na ofiarę, która posiada broń i posiada nią władać na 40%. Wolę drugi scenariusz niż pierwszy. Oczywiście, że państwo powinno zapewnić obywatelom bezpieczeństwo - tutaj się zgadzamy. Osobiście jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek przemocy, no ale kara śmierci jest skuteczniejsza niż resocjalizacja - Mamy 100%
@masej:

Nie zastosujesz kary śmierci dla każdego przestępcy. Do tego jest zbyt ryzykowna. Nie można jej odwrócić i można ją wykorzystać do likwidacji niewygodnych ludzi. Poza tym, czy na pewno jest tańsza? Ktoś musi wykonywać wyroki śmierci, a taka praca, ze względu na jej charakter, niewątpliwie byłaby bardzo dobrze płatna. Byłoby kilka osób ją wykonujących, do tego jeszcze koszty utrzymania infrastruktury - czy to wszystko razem wzięte nie byłoby co najmniej
@Roxar123: Nie mam teraz czasu by szukać szacunków dot. kary śmierci i utrzymywania więzień, ale mi się wydaje, że taniej jest ludzi wieszać za bestialskie morderstwa i gwałty niż utrzymywać ich. Nie chcę skłamać, ale utrzymanie 1 więznia na miesiąc to ok 2400-2800zł. Oczywiście jestem za pełną niezależnością sądów od polityki. Poza tym kto by mordował niewygodnych ludzi? Poza tym gdyby znieść "przestępstwa bez ofiary" to od razu zwolniły by się
@gaska:

Orientacja nie ma nic wspólnego


Oczywiście, że ma. Tylko lesbijka (albo osoba trans) mogłaby kazać dziecku mówić do siebie "tatusiu". Po drugie popełniasz błąd logiczny: z newsu, że lesbijka zabiła dziecko, nie wynika, że @Vhetman twierdzi, że wyłącznie lesbijki to robią.
@Cieplozimno: Obcy facet też mógłby kazać, więc trochę się mylisz. A poza tym - nie czytasz newsów Vhetmana? On już nie musi tego nawet pisać, doskonale wiadomo w jakim celu i z jakim przesłaniem je wrzuca. Nie bądźmy tacy naiwni, że umieszcza to sobie ot tak, po prostu.
@gaska:

Obcy facet też mógłby kazać, więc trochę się mylisz.


Tylko, że "obcy facet" jest mężczyzną, więc może być nazywany "tatusiem".

On już nie musi tego nawet pisać, doskonale wiadomo w jakim celu i z jakim przesłaniem je wrzuca. Nie bądźmy tacy naiwni, że umieszcza to sobie ot tak, po prostu.


Jak można pisać, że lesbijki gdzieś tam biorą ślub, to i można pisać, że gdzieś tam zabiły dziecko.