Wpis z mikrobloga

No dobrze, od końca tej pięknej podróży dzieli nas już mniej niż 10 godzin, więc może warto podyskutować: jak to się skończy?

Poniżej spoilery dla całości #succession #sukcesja - nie czytaj dalej, jeśli nie oglądałeś.

Na YT widziałem wiele analiz odnoszących się do Szekspira, do dramaturgii czy do psychologii. Moim skromnym zdaniem to wszystko się nie sprawdzi, bo #succession ma dwa motywy przewodnie:
1) jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz być zabójcą,
2) musisz rozumieć swoją sytuację i odpowiednio reagować. (Kiedy Logan był zagrożony? Kiedy był chory i nie ogarniał, co się dzieje, np. w odcinku z głosowaniem nad CEO. A na koniec 3. sezonu wygrał, bo zrozumiał, że trzeba wyzbyć się emocji i czas sprzedać swoje dziecko-firmę).

Natomiast dzieciaki nie są zabójcami, tylko... dzieciakami. Sezon zaczęły mocno, bo odrzuciły emocje i zaczęły pracować. Ale gdy tylko Logan umarł, wróciły do nawalania się nawzajem i swoich prostackich intryg. Dlatego, jak obstawiam, kulminacją będzie totalny brak kulminacji, dokładnie jak w przypadku śmierci Logana: po prostu wydarzy się oczywiste.

Dzieciaki spędziły sezon nie na pracy i myśleniu o rozwoju firmy, tylko na żałosnych próbach ratowania własnej ambicji w starciu z ludźmi znacznie mądrzejszymi (Gerri, Karl, Frank) lub wpływowymi (Matsson, a ostatnio Mencken) od siebie, więc, moim zdaniem, skończy się to tak, że po sezonie miotania się po prostu poznają swoje miejsce w szeregu. Ot, będzie głosowanie, w którym rozsądni ludzie mają większość, a prezydent już dzieciaków nie potrzebuje, więc nie zainterweniuje. The end. Morał: pracuj, myśl, buduj i rozum, jak prowadzi się biznes, a nie uważaj, że coś ci się należy, czyli #succession w jednym zdaniu.

PS Nie wiem, jak Wy, ale ja dzisiaj sobie pospałem do południa, a jutro przełożyłem pracę na środek dnia, żeby uhonorować finał serialu i obejrzeć go sobie na żywo o 3 w nocy. :)

#seriale
  • 3
@IrracjonalnaProweniencja ja utrzymuje sie przy tym, ze Kednal jednak obejmie wladze. Ja mozna pisac o braku mysleniu o rozwoju firmy, jak prezentowal Kendal program Living+, ktory Logan zamierzal wprowadzic. Nie wiadomo tylko, co dokladnie zaszlo miedzy Matsonem i Gregiem na nocnej zabawie, i czy rola Grega nie bedzie znaczaca w tym wszystkim. Tacy madrzy ludzie, a Karl sie obsral przed wyjsciem na scene Kendala. Gerri oficjalnie jest zwolniona i nie liczy sie
@tekserew: Dla mnie ta prezentacja Kendalla to był właśnie jeden z najbardziej żenujących momentów jego "kariery". Dzieciak najpierw wyskakuje z bzdurnymi pomysłami - dom na scenie i chmury - i na nich koncentruje swoją uwagę zamiast na rzetelnej analizie ekonomicznej, a potem daje prezentację i myśli, że wygrał świat i nadaje się na CEO wielkiej firmy. To jest właśnie ten poziom odrealnienia i narcyzmu, który moim zdaniem wyklucza dzieciaki z jakiejkolwiek