Wpis z mikrobloga

@PolishBoyfriend
Godziny pracy zależy od jednostki i etatu. 3 opcje
1. 5 dni w tygodniu 7:30-15:30
2. Pn-czw 7:00 - 15:30 i pt 7:00-13:00
3. Tryb dyżurowy - 7-8 dyzorow 24h w miesiącu

Nadgodziny za działalność nie szkoleniową odbierasz godzina za godzinę na wniosek.
Weekendy wolne o ile nie masz służby lub warty.
Sluzba dyżurna to nic innego jak przedłużenie dowodzenia i pilnowanie biurka przez 24h ;)
Kibel - no zależy co
@abeborak nie, nie zostajesz. po szkoleniu podstawowym w trakcie specjalistycznego możesz wnioskować jak bedzie etat o "przejscie na zawodowego". wtedy RWKL itd. nic nie jest z automatu.
@abeborak nawiasem mówiąc fajnie że się udzielasz w temacie jak masz o tym mgliste pojęcie. a chłopak niech w WCR o to pyta, chociaż znając realia nagadają mu głupot jak starsi oficerowie na kwalifikacji wojskowej gdzie wmawiali młodzieży że dodatek bojowy jest w każdej jednostce.
@abeborak bez urazy ofc. Swoją drogą pis przewalił najlepsza szansę na odwieszenie ZSW. a zapłacimy za to wszyscy z naszych podatków. ZSW powinna trwać max 3 miesiące i być jak zwykle oplacana żołdem (żołd jest nieopodatkowany dla kazdego).
@abeborak: To można zostać zawodowym od razu po podstawowym? Myślałem, że przez kolejne 11 jest specjalistyczne i potem zawodowe i dopiero od zawodowego można dostać te pinionszki na mieszkanko, ale teraz to juz w sumie nie wiem bo #!$%@?łem sie w #!$%@?

Najważniejsze pytanie co z tym sraniem i jak wyvląda normalny dzień w woju np 8 rano - 10 i czy za obiadki się płaci czy co? I czy np.
@PolishBoyfriend
Można, wnioskować o służbę zawodową możesz już zarówno na szkoleniu podstawowym jak później na specjalistycznym. Co nie znaczy, że zaraz po podstawowym zostaniesz zawodowym. To zależy od wielu czynników.

Godziny pracy opisałem. To co będziesz robił zależy od tego gdzie trafisz - specyfika i przeznaczenie pododdziału. Jeśli masz na oku jakąś jednostkę - zadzwoń tam. Zapytaj czy są wolne etaty, jak są to gdzie i czy możesz prosić jakiś kontakt tam.
@abeborak: Dobra dzięki. A co do "To co będziesz robił zależy od tego gdzie trafisz" w sensie tutaj masz na myśli już po tym specjalistycznym czy w ciągu tego? To nie jest tak, że pod czas specjalistycznego trafiasz do jakiejś grupy "newbie" z innymi, którzy też akurat zaczęli specjalistyczne?

A i jeszcze co do tego SRANIA ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na podstawowe zabierać papier i jakieś inne