Wpis z mikrobloga

@Zielony34: może być. Sprawny Akumulator ma być doładowany przynajmniej do 12,7 VOLT. i to jest głównym wyznacznikiem czy jest ok.
Jeśli Akumulator jest naldowany, powiedzmy ma 13,3 v a obciążenie jakie mu zadałeś nie bierze więcej prądu niż to 13,9v x ilość Wat, to regolator napięcia nie pozwoli cały czas ładowac ci na full akumulatora 14,2 v aczkolwiek przyjęło się ze ładowanie wynosi 14,2volt, ale nie jest to reguła, nie szukał
@krzysztof2033: Aku ma 12.7-12.9, jest pod opieką testera akumulatorów i ładowarki mikroprocesorowej. Klemy i bieguny błysk + kontakt spray profilaktycznie.

@PiotrFr @gibbs Myślę i tak, że to troszkę mało, a że to Honda, to podejrzewam, że regulator napięcia może już dawać pierwsze objawy.
@Zielony34: Nie jest i regler/altek nie zaczyna się kończyć tylko kończy się kończyć. Przy włączonym standardowym wyposażeniu układ ładowania ma nadwyżkę mocy.
Jeśli bez świateł napięcie rośnie wraz z obrotami do nieco ponad 14V to ja bym obstawiał altka.
Sprawdź napięcia na uzwojeniach altka, tam ma być zmienne, AC około 60V ale nawet jak jest prawidłowe to powinieneś sprawdzić każdą parę pod obciążeniem typu zwykłą żarówka 230V 100W i pomierzyć prądy.
@Man_of_Gx planuje kupić na początek regler bo kosztuje niewiele, a warto mieć w zapasie w sakwie. Jak podmienie i będzie bez zmian - altek. Problemów nie ma, ogólnie aku jest naładowane i nic się złego nie dzieje.
@Zielony34: No nie, problem akurat jest.
Jak masz upalony częściowo altek to może #!$%@?ć ten świeżo wyjęty z sakwy regler.
Icoteras?
Nie mówiąc już o tym że analogiczny problem robiłem znajomemu i okazało się że stary regler był przeniesiony pod siodło w ramach akcji serwisowej ale zamiennik tego nie uwzględniał więc kabel był za krótki.

Gx
@Zielony34: Nie mam szklanej kuli ale jeśli po zmianie pomierzysz prąd miernikiem cęgowym na każdym kablu altka, koniecznie na rozgrzanym dobrze silniku i będą Ok to znaczy że altek jest sprawny, ale czy go wcześniej ciut nie przygrzało nie da się powiedzieć bez zdjęcia kapy
Skoro bardzo nie chcesz ściągać pokrywy to jest poziom minimum sprawdzenia wg mnie, jeszcze bym powtórzył pomiar za dwa tygodnie czy coś koło tego.

Gx