Wpis z mikrobloga

czytałem ,że na tym Rx 7600 spokojnie pójdzie Cyberpunk 2007 na ultra w powyżej 60 fp

bez rt jasne. Natomiast są gry które nie lubią się jak jest mało pamięci. https://youtu.be/Rh7kFgHe21k?t=296
tu widać na przykładzie rtx 3070 (która jest wydajniejsza od 7600)

Ale nie rozumiem co to jest te opoznienie Cl 16

a wystarczy jak powiem, że im większe tym gorzej?

w dużym uproszczeniu ile cykli zegara ram musi czekać pomiędzy pewnymi
@kasirra uciagnie, tylko sobie mocno ograniczasz w przyszłości wybór podzespołów do ulepszenia

7600 i ten ryzen to prawie prądu nie ciągną. masz tu duży zapas na 500
@kasirra: te zestawy się prawie nie różnią.
podobne. w jedynym będźiesz musiał pewnie za parę lat ram dokupić w drugim będźiesz musiał zasilacz inny jakbyś chciał mocną grafę.

chyba, ze nie planujesz kupować drogiej grafiki nigdy, to wtedy kwestia zasilacza odpada.

ostatecznie nie wiem jak długo będźie się to opłacało ulepszać. procesor za ~5 lat pewnie będźie srednio opłacalny do wymiany na ryzena 5800x3d i lepiej wyjdzie zmienić całość i tak.
  • 0
@10129: chyba wybiorę ten zestaw, gdzie jest więcej ramu czyli ten z morele. Mógłbyś tylko napisać czy ten zasilacz, który tam włożyłem spokojnie i bezpiecznie uciągnie cały ten zestaw? Ten zasilacz ma 500W. Bo jednak procesor Amd Ryzen 5600 w połączeniu z tą kartą Rx 7600 chyba jednak trochę więcej mocy potrzebują . Oczywiście chodzi mi o ten zestaw spod tego linku https://www.morele.net/inventory/info/47b1657e/
Bo jednak procesor Amd Ryzen 5600 w połączeniu z tą kartą Rx 7600 chyba jednak trochę więcej mocy potrzebują

czyli ile?

ile ten procesor pobiera watów i karta graficzna?
@kasirra:
  • 0
@10129: Rx 7600 ma wpisane ,że rekomendowana moc zasilacza to 550W . Ten zasilacz , który dałem ma 500W . Lepiej włożę jakiś zasilacz , który ma 600W
  • 0
@10129: przejrzałem różne recenzję i teraz zastanawiam się czy trochę nie dołożyć i kupić jednak Rx 6700 XT 12gb . wiem ,że są już na rynku trzy gry , które potrzebują więcej niz 8gb vramu. Na przykład remake Residenta Evil 4 oraz Hogwarts Legacy. Boje się ,że za jakiś rok pojawi się sporo gier , które będą potrzebować 10 lub 12 gb vramu i jak kupię Rx 7600 to będę go
@kasirra: ryzen 5500 to bardziej wydajnosć ryzena 3600. i nie ma pcie4, a w kartach które mają mało linii to ma znaczenie.

wiem ,że są już na rynku trzy gry

jest więcej

ja to bym proponował dozbierać do 5600 i 6700xt, albo z outletu poszukać tej karty na gwarancji