Wpis z mikrobloga

  • 0
W ogóle jestem zaskoczona, myślałam że Marylka to pewniak.
Gość numeru - Artur Barciś. Jako aktora znam go wyłącznie z "Miodowych lat" no i rzecz jasna ze "Znachora". Poza tym w czasach covidu zachęcał do szczepienia przez co oberwał negatywnymi komentarzami, i tyle go widziałam.
Niemniej z przyjemnością przeczytałam artykuł; pan Barciś umie ugotować, uszyć, zrobić nalewkę, skonstruować domek na drzewie. Dla gości gotuje kapustę, na kolację gotuje gar zupy i je
maegalcarwen - W ogóle jestem zaskoczona, myślałam że Marylka to pewniak.
Gość numeru...

źródło: Barcis

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
Mamy krótki artykuł prezentujący dokonania pana Mariusza Wołowicza, kucharza specjalizującego się w wycinaniu ozdób z warzyw i owoców. Wyglądają trochę jak ozdoby na bogolskim weselu/bankiecie w latach 90. Chyba też w TV Mango reklamowali kiedyś jakieś narzędzia do rzeźbienia w warzywach. Ale nie wyśmiewam się, wyrzeźbienie rybki z kalarepy to nie takie hop siup.
maegalcarwen - Mamy krótki artykuł prezentujący dokonania pana Mariusza Wołowicza, ku...

źródło: kakadu

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
Temat numeru: makarą. Pamiętam że mama kiedyś często robiła makaron do zupy (w całej kuchni wisiały płachty makaronu na ścierkach, przewieszone przez oparcia krzeseł). Babcia z kolei kroiła łazanki; były urocze, równiutkie, bodajże 1cm x 1cm, takie malutkie. A jakbyście chcieli w domu zrobić spaghetti, to macie poradę jak to zmechanizować. Śmiesznie wygląda to spaghetti z maszynki do mielenia; wiem że fabryki tak właśnie robią makarony, ale w wersji domowej wygląda pociesznie.
maegalcarwen - Temat numeru: makarą. Pamiętam że mama kiedyś często robiła makaron do...

źródło: makarą

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
Prószyński i S-ka, wydawca "Kuchni", zajmował się też książkami, i w wielu numerach mamy reklamy rozmaitych ich publikacji. Przypomniał mi się "Klub dla Ciebie", wysyłkowa księgarnia co jak się zapisało to dostawało się katalogi dostępnych książek. Uwielbiałam to, w zamierzchłych czasach mojego dzieciństwa było to dla mnie okno na świat. Wyprosiłam wtedy książeczkę o masie solnej, o rysowaniu zwykłym, i o rysowaniu mangi. Kurczę ale było wtedy fajnie, wierzyć że wystarczy przeczytać
maegalcarwen - Prószyński i S-ka, wydawca "Kuchni", zajmował się też książkami, i w w...

źródło: katalog

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
Na deser stara reklama: makaron Malma, którego jakiś czas nie było, a teraz wrócił. Przeczytałam sobie dzieje tej marki i ło paaanie, kto tu panu tak #!$%@?ł. Niby fabryka produkuje głupie kluski a tu zahacza o Projekt Chopin (brzmi tak po amerykańsku, jak Projekt ULTRA czy inny CHATTER).
maegalcarwen - Na deser stara reklama: makaron Malma, którego jakiś czas nie było, a ...

źródło: malma

Pobierz
  • Odpowiedz